×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Mārcis Gobiņš: Egils Levits ir īstens Latvijas patriots (39)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Ir izskanējis Egila Levita kā iespējama Valsts prezidenta kandidāta vārds. Šādu piedāvājumu izteikusi Nacionālā apvienība, bet pats Egils Levits ir paudis, ka būtu gatavs kandidēt, ja vien viņam būtu reāls, pietiekami liels atbalsts. Vienīgi pašreiz nav skaidrs, vai par šādu atbalstu var būt runa. “Vienotības” vadītāja Solvita Āboltiņa daudznozīmīgi pauž, ka viņas partijā un frakcijā E. Levitam neesot nedalīta atbalsta, bet ZZS vadītājs Augusts Brigmanis pat skaidri un gaiši pateicis: “Viņš (Levits) nav mūsu kandidāts. Ar to pietiek.” Tā kā Levita noraidītāji tā arī nav pauduši savas iebildes pret viņu, iemeslus atliek tikai minēt. Varbūt viņiem šķiet, ka cilvēks, kas ilgus gadus pamatdarbā strādājis ārpus Latvijas, pietiekami labi nepārzina un neizjūt vietējo situāciju? Vai ka tiesnesis un starptautisko tiesību speciālists ir pārāk atrauts no vidējā latvieša problēmām?

Tā vietā, lai atspēkotu hipotētiskus pretargumentus, labāk vēlos minēt dažus Egila Levita biogrāfijas faktus, kas, manuprāt, runā paši par sevi. Egils Levits dzimis Rīgā padomju disidenta Jonasa Levita un viņa sievas Ingeborgas (dzim. Bargās) ģimenē; tēvs bija izpelnījies padomju varas nepatiku par neatkarīgās Latvijas Republikas ideju popularizēšanu. Beidzis Rīgas 2. vidusskolu, pēc tam ģimenei atļauta izbraukšana uz Vāciju, kur Levits beidzis Minsteres Latviešu ģimnāziju, vēlāk universitātē ieguvis jurista un politologa izglītību. Strādājis par zinātnisko līdzstrādnieku Ķīles universitātes Juridiskajā fakultātē, kā arī Vācijas Šlēsvigas-Holšteinas parlamentā un Bundestāgā. Kad Latvijā sākās atmoda, Levits vairs nebija noturams Vācijā. Viņš devās uz dzimteni, kur aktīvi iesaistījās 4. maija deklarācijas rakstīšanā, Pilsoņu kongresa darbā, strādāja par Augstākās Padomes padomnieku. 1992. gadā tika iecelts par Latvijas vēstnieku Vācijā un Šveicē. 1993. g. ievēlēts par Saeimas deputātu, tad par tieslietu ministru un Ministru prezidenta biedru, bet 1994. g. atsāka pildīt Latvijas vēstnieka pienākumus Austrijā, Ungārijā un Šveicē. 1995. – 2004. g. tiesnesis Eiropas Cilvēktiesību tiesā, bet kopš 2004. g. – Eiropas Savienības tiesā.

Oficiālo darba vietu uzskaitījums tomēr tikai ļoti nepilnīgi atspoguļo to apbrīnojamo darba apjomu, ko Levits veicis savas valsts, Latvijas, labā. Bez atalgojuma Egils Levits 2007. – 2013. g. vadījis Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību komisiju, izstrādājis vai piedalījies neskaitāmu likumprojektu un zinātnisku atzinumu izstrādē, Latvijas tiesību sistēmas veidošanā. Satversmes ievada idejas un teksta autors un virzītājs. Jurists Arvīds Dravnieks par viņu saka: “Levita ieguldījums bijis izšķirošs tiesiskas valsts galveno likumu izstrādāšanā.”

Egils Levits ir īstens Latvijas patriots, kas mīlestību uz savu valsti parādījis ne tik daudz vārdiem, kā nenogurstoši un pašaizliedzīgi tai kalpojot. Lielāko daļu sava darba Latvijas labā Egils Levits veicis bez atalgojuma un neviena īpaši neskubināts. Viņu skubinājusi tikai paša sirdsapziņa un mīlestība uz savu tautu un valsti, vēlme piedalīties tās gaišākas nākotnes veidošanā. Grūti būs atrast cilvēku, kas vairāk personīgā laika un līdzekļu ieguldījis Latvijas tiesību sistēmas un līdz ar to mūsu valsts pamatu veidošanā un stiprināšanā.

Ja šāds cilvēks Latvijā tik nozīmīgā laikā ir izteicis savu gatavību uzņemties Valsts prezidenta pienākumus, tad gribas jautāt mūsu tautas priekšstāvjiem – ko vēl gaidām?

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Pareizi! Sesks skan latviskāk!

 2. Toties viņi ES dzīvodami,labi izprot,kādai ir jābūt ES valsts vēlēšanu un nodokļu sistēmai!

 3. Mums ir vajadzīgi nevis Latvijas,bet partijas patrioti!

 4. Nevajag pārspīlēt! Levita tēvs nebija nekāds disidents. Viņi vienkārši pieteicās izbraukšanai uz Izraēlu ģimeņu apvienošanas kārtībā un palika uz dzīvi Vācijā, kā to darīja daudzi ar Izraēlas vīzu izceļojušie. Un ar tādiem apzīmējumiem kā “viņš ir īstens Latvijas patriots” nevajadzētu tik frivoli mētāties. Kā mēs varam izmērīt viens otra patriotismu? Levits tāpat kā daudzi no rietumiem rāvās uz Latviju, čupojās ar Latvijas Ceļu, lai izsistu sev siltas vietiņas un treknus kumosiņus! Jau tas vien ir jocīgi, ka viņš, ES tiesnesis būdams, piekrita rakstīt satversmes preambulu vienai no ES valstīm. Preambula, ja vispār, tad bija jārakstā LV konstitucionālo likumu ekspertiem nevis ES tiesas tiesnesim.

 5. Vai kāds var man paskaidrot kā tas ir, ka Brigmanim ir noteikšāna par Latvijai tik svarīgu jautājumu. Ja ir nesimpātsks politiķis, tad tad būs šis uzputies kolhoznieka tips. Brigmani un viņa draugu Lembergu uzskatu par Latvijas nākotnei indīgus. Egīlu Levitu Latvijai vajag lai tiktu vaļā no PSRS piegaršas, kas vēl pēc 25 gadiem valdībā ir spēcīgi manāma..

 6. nebūs labs prezidents ,būs bērziņveidīgas .

 7. Egilam Levitam ir jākļūst par Lavijas prezidentu tāpēc, ka tieši viņa vadībā latviešu tauta ir izstrādājusi sev jaunu, savām interesēm atbilstošu un etnisko pēctecību savā Valstī nodrošinošu Satversmes preambulu.

 8. Paldies par rakstu! Labs atgādinājums, ko novēlu atcerēties arī politiķiem…

 9. KREMĻA KRANČIEM NEPATĪK ! Atbildēt

  Viņi saprot, ka tādu goda vīru ar smadzenēm kā Levitu nevarēs tik viegli apmāt kā Bērziņu, Zatleru vai Vīķi-F.

 10. Līdzīgi kā krievu patrioti – J.Pliners un T.Ždanoka.

 11. kad spīd tāds amats,tAD uzreiz patriots kā zigerists

 12. ko tad Levits ir izdarijis musu laba?arzemju latviesus nevar velet augstos amatos,jo tie ir augusi un dzivojusi arzemes!tie Latvijas problemas neizprot!

 13. ko tad Levits ir izdarijis musu laba?

 14. Visu, uz ko viņš bija spējīgs, jau sastrādāja… Lai pašēz tajā savā treknajā amatā ctviet.
  Gan ar Godman` kopā vēl “Latvijas (Pleskavas) ceļā”, gan arī Tieslietu ministrijā…
  Tad vēl militāristu atstāšana tepat, pilsonības tēma, Abrene, utt., utj.
  Un nekāda preambla to neaizēnos. Jau Godman` pierādīja, ka otreiz pie teikšanas nevar laist – vien “savējiem”to kopus deķi aizvilks. kaut vai miljradu lieti, ko piesegt pakaļu kādiem, bet tomēr…
  Pārējos visus “pašieceltās elites” varoņdarbus, kuru labā šamais arī ir krietni pafdarbojies, jau tāpat visi vietējie zina. Ne jau visiem amnēzija tā pēkņi būtu piemetusies un ne jau “jaunie” vien te staigā…
  🙁
  Es jau par to visu sīkāk izteicos jau Delfos pie tāda pāsa raksta; atkārtoties šoreiz neiešu.
  Pats jau labāk zinās, no kā un kad mucis un ko savārījis priekš citiem, ko te izstrēbt, tad arī…
  Tā kā, ja vein pašiem sava galvas un pleciem un veselā saprāta druskas ar palikušas, “garām”….

 15. Egils Levits var būt pats Dievs Tas Kungs, bet, ja viņu nevēlas Puzes punduris, tad neko. Brigmanis, Puzes pundura rokaspuisis, jau izteicās pietiekami skaidri. Mūsu valsts institūcijas ir tik nožēlojamas, ka ļauj valstij nozīmīgus procesus diriģēt smagos noziegumos apsūdzētai personai un viņa no LKP CK nomenklatūras nākušam rokaspuisim-ziķerzellim un muldētājam.

  • Nevajag pārvērtēt Puzes kriminālnoziegumos apsūdzētā personāža nozīmību. Tā bālē ar katru dienu.

 16. Par gaišo nākotni – tas jau kaut kur jau ir dzirdēts. Nu bet tas , ka – īsteni visīstenākais patriots – tas ir skaidrs, protams. 🙂

 17. Prezidentam ir jābūt latvietim, bet E.Levits – nav, tātad nevar būt Latvijas prezidents!!!

  • Ak, nabaga pensionāre, Jūsu komentārs ir tik pretīgi rasistisks, ka nedod, Dievs, ja vēlreiz attaisīsiet savu muti. Katrs lumpens, kas iemācījies apieties ar datoru, tagad var izspļaut visu, ko viņa aprobežotais prātiņš liek. Ne kauna, ne goda, pensionāre!

 18. Pilnīgi piekrītu, Egils Levits būtu vislabākais kandidāts – jurists un politologs, ar politisku un juridisku pieredzi, ar autoritāti Latvija un Eiropā. Ja viņš kļūtu par prezidentu, tad mums vairs nebūs jāšķielē uz Ilvesu. Cerams, partijas nāks pie prāta un viņu ievēlēs vismaz 2.kārtā.

  • Atceros Levitu kā vienu Latvijas ceļa dibinātājiem. Lai bijušajiem komunistiem Birkavam, Gorbunovam uc. pievienotu ārzemju latviešus, tika solīta denacionalizācija līdz 7. augumam. Levitu ielika par tieslietu ministru. Vēlāk, kad vara bija iegūta, LC pieņēma vēl Godmani- uz vēlēšanām ar to nevarēja iet, jo Godmaņa valdība tautai asociējās ar izlaupīšanu un bandītismu.

 19. 1990.g.4.maijā viens otrs gaidīja, kad Latvijas tautai referendumā atļaus nobalsot par 4.maija deklarāciju – tagad gaida, kad varneši atļaus tautai nobalsot par savu prezidentu. Ilgi būs jāgaida….

 20. Īstens sorosoīds!!!

 21. Piekrītu Vidvudam. Partijām ir vienaldzīga Latvijas valsts, svarīgāka ir pati partija. Zemnieku partijai jāmaina nosaukums; šī dara kaunu Latvijas Zemnieku savienībai.

  • Tā izskatās, ka komunisti uzurpējuši šo nosaukumu lai aizmuguriski traucēt Latvijas virzībai uz rietumiem un pēc iespējas ilgāk noturēt Krievijas ietekmē. Tāpēc jau visos principiālos jautājumos pēkšņi parādās S “pēdējais vārds”.

 22. Mūsu tautas priekšstāvji gaida trekno gadu padomes valsts uzņēmumos!

 23. Vajadzīgi ir partijas,ne jau Latvijas patrioti!

 24. Ko viņš darija Amerikā?

 25. … Tomer, pastav daudzi neatbildeti jautajumi par Egila saistibam un attiecibu pret vel valdosas vecas nomenaklaturas ieksejo un arejo politiku un politikiem saja kritiskaja bridi , saistibam un atbildibu par likumu un to viltigi izveidotam vai pienemtam nepilnibam …, par padomu VP VVF re Abrenes lieta un ta Satversmes un Mierligumu ar CCCP degradaciju uz dokumenta limeni, nezinamu latviesu un baltu tautu vestures parzinasanu, latviskas kulturas tradicijam un vertibam un to realizesanu nacionalas valsts ietvaros programmu un atbalstu u.t.t. …

  … Butu labi dzirdet no pasa zelta zirga mutes par sim lietam …

Draugiem Facebook Twitter Google+