Sports

Koha par ceturto vietu varētu saņemt prēmiju 30 734 eiro 16

Foto-Juris Kalniņš

Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha, kura vakar Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs izcīnīja ceturto vietu, varētu saņemt prēmiju līdz 30 734 eiro apmērā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs, Koha par sasniegumu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs varētu saņemt naudas balvu līdz 30 734 eiro apmērā.

Viņas treneri un apkalpojošais personāls varētu saņemt 15 367 eiro naudas balvu.

Atbilstoši noteiktajai procedūrai sporta federācijai Izglītības un zinātnes ministrijā jāiesniedz pieteikums par naudas balvas piešķiršanu par sportista sasniegumu. Novembrī šis pieteikums kopā ar citu federāciju pieteikumiem tiks virzīts izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē, un padomes priekšlikumi par naudas balvu piešķišanu tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā. Lēmumu par balvu piešķiršanu pieņems Ministru kabinets.

Jau ziņots, ka Latvijas svarcēlāja Koha, kura startē svara kategorijā līdz 53 kilogramiem, svētdien izcīnīja ceturto vietu Riodežaneiro olimpisko spēļu sacensībās. Raušanā Koha pacēla 90 kilogramus, bet grūšanā viņai padevās 107 kilogramus smags stienis, kas summā deva 197 kilogramus, par kilogramu atpaliekot no sava personiskā rekorda.

Iepriekš sportiste žurnālistiem uzsvēra, ka negatavojas apstāties pie sasniegtā, tāpēc pirmdien jau septiņos viņai plānota rīta rosme, bet pēc tam dienas gaitā divi treniņi. Tiesa, Kohas treneris Eduards Andruškevičs, uzzinot par šiem izteikumiem, pasmējās, atzīstot, ka šāda rezultāta dēļ varbūt tomēr pirmdienas pirmais treniņš tiks atcelts, ļaujot atlētei pastaigāties pa veikaliem.

Pēc izcīnītās ceturtās vietas sportiste saņēma Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, kā arī citu amatpersonu un sporta līdzjutēju apsveikumus.

Saistītie raksti
LA.lv