×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Konkursā “Senču aicinājums” šogad pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Biedrības “Zemnieku saeima”, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) un žurnāla “Agro Tops” rīkotajā konkursā “Senču aicinājums 2014” šogad ir pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas un ļoti dažādām lauksaimniecības nozarēm, informē “Zemnieku saeimas” pārstāve Līva Liepniece.

Konkursa rīkotāji ir gandarīti par jauno lauksaimnieku atsaucību un aktivitāti, jo tas pierāda lauksaimniecības nozīmi arī jaunatnes vidū.

Biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja norāda, ka šogad saņemtajos pieteikumos ir vērojama jauna tendence – ja iepriekšējos gados lielākoties jaunie lauksaimnieki nodarbojās ar piena, gaļas lopkopību un graudkopību, tad šobrīd pieteiktie jaunieši nodarbojas ar dārzeņu, ogu un puķu audzēšanu, saražotās produkcijas pārstrādi un savu produktu pārdošanu.

“Tas parāda to, ka Latvijā jaunieši izvēlās tās lauksaimniecības nišas, kurām tirgus nav tik piesātināts, kurās var uzsākt darboties ar samērīgām investīcijām un izmantot radošo domāšanu jaunu un inovatīvu produktu radīšanai. Priecē, ka mums Latvijā arvien vairāk tiek piedāvāti tādi produkti, kurus pirms, teiksim, piecpadsmit gadiem varējām iegādāties tikai ārzemēm. Uzskatu, ka konkursa žūrija būs sarežģītas izvēles priekšā, jo visi konkursa kandidāti ir ļoti mērķtiecīgi, neatlaidīgi un zinoši savas nozares ceļa gājēji,” spriež Dzelzkalēja.

Nākamo divu nedēļu laikā “Zemnieku saeimas” birojā izvērtēs pretendentu atbilstību konkursa nolikumam. Savukārt tālāk pretendentu vērtēšana notiks pēc izvirzītajiem kritērijiem un punktu skalas, apmeklējot jauno lauksaimnieku saimniecības augusta nogalē un septembrī.

Žūrijas locekļi konkursa dalībniekus vērtēs pēc šādiem vērtēšanas kritērijiem:

  • saimniecība: radoša, pelnoša, efektīva, videi draudzīga;
  • sociālā atbildība un sabiedriskais darbs (apkaimē, novadā, nozarē);
  • profesionālā pilnveidošanās mūžizglītība (mācības, kursi, stažēšanās, sertifikāti, līdzdalība profesionālos pasākumos starptautiski);
  • spēja pārzināt un orientēties savā biznesā.

Konkursa laureātu apbalvošana norisināsies “Lauksaimnieku Jaungada ballē” 2015.gada janvārī, kur uzvarētājam tiks pasniegta tēlnieka Paula Jaunzema darinātā balva un pilnībā apmaksāts trīs dienu brauciens divām personām ar piedalīšanos vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm, gadatirgiem vai pasākumiem. Visiem konkursa otrās kārtas dalībniekiem plānota veicināšanas balva – piedalīšanās divu dienu Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās. Paredzētas arī simpātiju balvas no konkursa atbalstītājiem.

Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010.  gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Aizputes novada, Valdis Zujs no Rēzeknes novada, Jānis Vaivars no Skrīveru novada un Aija Šneidere un Jānis Miķelsons no Limbažu novada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+