Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
28. novembris, 2013
Drukāt

Konstatē vairākus pārkāpumus veikala “Maxima” Dammes ielā būvē; aptur būvatļauju (3)

Foto: LA.lvFoto: LA.lv

Imantā, Dammes ielā 35a, topošā veikala “Maxima” jaunbūvē konstatēti vairāki pārkāpumi, tāpēc objektam apturēta būvatļauja, pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Apsekojot objektu, konstatēta patvaļīga būvniecība, kā arī vairums nepilnību kvalitātes kontrolē.

Veikala vitrīnu dalījums neatbilst projektam, tāpēc tā uzskatāma par patvaļīgu būvniecību, un Rīgas domes Administratīvo pārkāpumu komisija lems par soda piemērošanu. Ēkas un tās labiekārtojuma novietojums dabā neatbilst projektā paredzētajam – tas būs jānovērš, veicot izmaiņas būvprojektā.

Būvinspektori konstatējuši, ka “Maxima” būvniecības gaitā nav dokumentēti būvskrūvju montāžas savienojumu kontroles rezultāti, tāpat nav veikta betona kvalitātes kontrole pamatiem. Nav arī dokumentu, kas apstiprina betona stiprību, norādīja Vircavs.

Būvinspektori konstatējuši arī vairumu neatbilstību būvniecības žurnālā – tajā nav aizpildītas visas nepieciešamās sadaļas un vairākās vietās trūkst autoruzrauga paraksta par viņa doto uzdevumu izpildi un par piekrišanu veiktajiem darbiem. Trūkst arī būvuzrauga parakstu, kas apliecinātu, ka speciālists ir iepazinies ar darbu žurnālu.

Būvniecību šajā objektā veic SIA “Selva būve”.

Tikmēr būvkompānijas SIA “Selva būve” pārstāve Līva Dumpe biznesa portālam “Nozare.lv” norādījusi, ka “Selva būve” patlaban nav saņēmusi oficiālu informāciju no Rīgas pilsētas būvvaldes par būvatļaujas pagaidu apturēšanu un informāciju, konkrēti kādas nepilnības konstatētas būvobjektā.

“Tiklīdz uzņēmums saņems oficiālu dokumentu no Rīgas pilsētas būvvaldes, tad arī varēs sniegt detalizētāku informāciju par izskanējušo ziņu,” teica Dumpe.

Tomēr, balstoties uz medijos izskanējušo informāciju, “Selva būve” pārstāvji norāda, ka stikla fasādes rāmju dalījums ir mainīts autoruzraudzības kārtībā, darbi izpildīti saskaņā ar pasūtītāja iesniegtu izmaiņu rasējumu. Pasūtītāja kompetencē ir saskaņot izmaiņas projektā normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

Tāpat arhitekts saskaņotā projekta ģenerālplānā ir kļūdaini uzrādījis ēkas novietojumu, pārrakstoties ciparus aiz komata (5,05 vietā 5,50), kaut gan asu plāns un citi rasējumi, pēc kuriem ēka ir novietota dabā, ir korekti. Pasūtītāja kompetencē ir saskaņot izmaiņas un labojumus projektā normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

Savukārt bultskrūvju montāžas savienojumu kontrole tiek veikta būvinženiera klātbūtnē, un pārbaude tika veikta nākamajā dienā pēc būvinženiera apmeklējuma.

Jau ziņots, ka pēc Zolitūdē notikušās traģēdijas, kur, iebrūkot veikala “Maxima” jumtam, gājuši bojā 54 cilvēki, tiek veiktas pārbaudes visos “Maxima” veikalos un jaunbūvēs, kā arī sabiedriski nozīmīgās būvēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Būtiski piebilst, ka šajā gadījumā pasūtītājs ir- SIA “Maxima Latvija”! Projektētājs: SIA „ Dz. Cīrules Arhitektu birojs”

  2. Luk tada Latvija dzivojam!!!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (3)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+