×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Konstatē vairākus pārkāpumus veikala “Maxima” Dammes ielā būvē; aptur būvatļauju (3)

Foto: LA.lvFoto: LA.lv

Imantā, Dammes ielā 35a, topošā veikala “Maxima” jaunbūvē konstatēti vairāki pārkāpumi, tāpēc objektam apturēta būvatļauja, pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Apsekojot objektu, konstatēta patvaļīga būvniecība, kā arī vairums nepilnību kvalitātes kontrolē.

Veikala vitrīnu dalījums neatbilst projektam, tāpēc tā uzskatāma par patvaļīgu būvniecību, un Rīgas domes Administratīvo pārkāpumu komisija lems par soda piemērošanu. Ēkas un tās labiekārtojuma novietojums dabā neatbilst projektā paredzētajam – tas būs jānovērš, veicot izmaiņas būvprojektā.

Būvinspektori konstatējuši, ka “Maxima” būvniecības gaitā nav dokumentēti būvskrūvju montāžas savienojumu kontroles rezultāti, tāpat nav veikta betona kvalitātes kontrole pamatiem. Nav arī dokumentu, kas apstiprina betona stiprību, norādīja Vircavs.

Būvinspektori konstatējuši arī vairumu neatbilstību būvniecības žurnālā – tajā nav aizpildītas visas nepieciešamās sadaļas un vairākās vietās trūkst autoruzrauga paraksta par viņa doto uzdevumu izpildi un par piekrišanu veiktajiem darbiem. Trūkst arī būvuzrauga parakstu, kas apliecinātu, ka speciālists ir iepazinies ar darbu žurnālu.

Būvniecību šajā objektā veic SIA “Selva būve”.

Tikmēr būvkompānijas SIA “Selva būve” pārstāve Līva Dumpe biznesa portālam “Nozare.lv” norādījusi, ka “Selva būve” patlaban nav saņēmusi oficiālu informāciju no Rīgas pilsētas būvvaldes par būvatļaujas pagaidu apturēšanu un informāciju, konkrēti kādas nepilnības konstatētas būvobjektā.

“Tiklīdz uzņēmums saņems oficiālu dokumentu no Rīgas pilsētas būvvaldes, tad arī varēs sniegt detalizētāku informāciju par izskanējušo ziņu,” teica Dumpe.

Tomēr, balstoties uz medijos izskanējušo informāciju, “Selva būve” pārstāvji norāda, ka stikla fasādes rāmju dalījums ir mainīts autoruzraudzības kārtībā, darbi izpildīti saskaņā ar pasūtītāja iesniegtu izmaiņu rasējumu. Pasūtītāja kompetencē ir saskaņot izmaiņas projektā normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

Tāpat arhitekts saskaņotā projekta ģenerālplānā ir kļūdaini uzrādījis ēkas novietojumu, pārrakstoties ciparus aiz komata (5,05 vietā 5,50), kaut gan asu plāns un citi rasējumi, pēc kuriem ēka ir novietota dabā, ir korekti. Pasūtītāja kompetencē ir saskaņot izmaiņas un labojumus projektā normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

Savukārt bultskrūvju montāžas savienojumu kontrole tiek veikta būvinženiera klātbūtnē, un pārbaude tika veikta nākamajā dienā pēc būvinženiera apmeklējuma.

Jau ziņots, ka pēc Zolitūdē notikušās traģēdijas, kur, iebrūkot veikala “Maxima” jumtam, gājuši bojā 54 cilvēki, tiek veiktas pārbaudes visos “Maxima” veikalos un jaunbūvēs, kā arī sabiedriski nozīmīgās būvēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Būtiski piebilst, ka šajā gadījumā pasūtītājs ir- SIA “Maxima Latvija”! Projektētājs: SIA „ Dz. Cīrules Arhitektu birojs”

  2. Luk tada Latvija dzivojam!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+