×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
26. septembris, 2017
Drukāt

Kopā ar Māri Olti izveidota jauna taka gar Ogres upi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kopā ar Māri Olti izveidota jauna taka gar Ogres upi. Projekta “Mangaļi dižvietas” ietvaros aizvadītajā nedēļā šīs sezonas noslēdzošajā rudens ekspedīcijā tika apskatīts ūdeņiem bagātais Akmeņupītes ūdenskritums un “krastots” gar 2 km garajām Brāžu krācēm.

Pārgājiens ar Māri Olti bija pēdējā no šī gada “Mangaļi dižvietas” ekspedīcijām. 3 stundu un 7 km garais pārgājiens teju 100 cilvēkiem ļāva iepazīt dabu.

Kopā ar pārgājiena dalībniekiem, izvietojot norādes, tika iezīmēta jauna taka – “Mangaļi dižvietas” taka, tāpēc arī tie, kuri šajā dienā nevarēja ierasties, bet vēlas izmēģināt krastošanu gar Ogres upi, var apmeklēt mājaslapu www.mangalidizvietas.lv, kur atzīmēta šīs takas atrašanās vieta, un, sekojot norādēm, doties to apskatīt.

Karte vienlaikus ir labs palīgs Latvijas apceļošanai un iepazīšanai. Šobrīd tajā ir apkopoti vairāk nekā 80 galamērķi ūdens dižvietu iepazīšanai.

“Mangaļi” uz šo projektu iedvesmoja Tallinas Tehnoloģiju universitātes pētnieku veiktais atklājums, ka dabīgā minerālūdens “Mangaļi” 213 m dziļumā iegūtais ūdens ir filtrējies caur zemes iežiem 36 000 gadus, kas ir raksturīgi tikai mūsu reģionam.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27.7
Alūksne +26.0
Daugavpils +26.4
Saldus +26.6
Liepāja +27.5
Jelgava +26.2
Ventspils +19.0
Limbaži +27
Madona +26.7
Rēzekne +25.1
Draugiem Facebook Twitter Google+