×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2013
Drukāt

Kopš 2009.gada darbu FM atstājuši 247 darbinieki

Foto-LETAFoto-LETA

No 2009.gada līdz 2012.gadam darbu Finanšu ministrijā (FM) atstājuši 247 darbinieki, tajā skaitā vairāk nekā ceturtā daļa no aizgājušajiem jeb 70 darbinieki bija dažāda līmeņa vadītāji un vadītāju vietnieki, liecina FM apkopotie dati.

Galvenie personāla aizplūšanas iemesli ir nekonkurētspējīgs atalgojums valsts sektorā, salīdzinot ar finanšu sektoru kopumā, zemais atalgojums un nesamērīga darba slodze, ierēdņu rotācija valsts pārvaldē, dzīvesvietas maiņa, kā arī darbības jomas maiņa, aģentūru LETA informēja FM Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis.

2009.gadā valsts civildienesta vai darba tiesiskās attiecības tika pārtrauktas ar 70 darbiniekiem, tajā skaitā ar trim departamenta direktoriem, sešiem departamenta direktora vietniekiem-nodaļu vadītājiem, sešiem nodaļu vadītājiem, četriem nodaļu vadītāju vietniekiem. Daudzi speciālisti tika atbrīvoti, jo valsts pārvaldē notika ierēdņu un darbinieku skaita samazināšana vai amata vietu likvidācija. 2009.gadā personāla mainība bija 19%.

2010.gadā darbu pārtrauca 70 darbinieki, tajā skaitā valsts sekretāra vietnieks, administrācijas vadītājs, divi departamenta direktori, divi departamenta direktora vietnieki-nodaļu vadītāji, divi departamenta direktora vietnieki, trīs nodaļu vadītāji, septiņi nodaļu vadītāju vietnieki. Personāla mainība – 19%.

Savukārt 2011.gadā darbu pārtrauca 52 darbinieki, tajā skaitā valsts sekretārs, valsts sekretāra vietnieks, viens departamenta direktors, divi departamenta direktora vietnieki, četri nodaļu vadītāji, seši nodaļu vadītāju vietnieki. Personāla mainība – 14%.

Pagājušajā gadā darbu pārtrauca 55 darbinieki, tajā skaitā administrācijas vadītājs, divi valsts sekretāra vietnieki, pieci departamenta direktori, četri departamenta direktora vietnieki, divi nodaļu vadītāji, četri nodaļu vadītāju vietnieki. Personāla mainība – 14%.

FM personāla mainība iepriekšējā periodā bija gandrīz 20%, kamēr normālā situācijā personāla mainība iestādē ir 6-7%, atzīmēja FM.

Pēdējos gados darbinieku skaita izmaiņas ietekmēja ne tikai veiktie budžeta konsolidācijas un valsts pārvaldes optimizācijas pasākumi, bet arī motivācijas trūkums, ko veicināja krīzes laikā veiktais darba samaksas samazinājums. Tikai 2012.gadā ministrijās un Valsts kancelejā darba tiesiskās attiecības pārtrauca vairāk nekā 400 jeb gandrīz 14% no kopējā darbinieku skaita darbinieku zemā atalgojuma un nesamērīgas darba slodzes dēļ.

Tuvojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, ir aktualizējies jautājums par augsti kvalificēta personāla ilgtermiņa motivāciju darbam Latvijas valsts pārvaldē. Ņemot vērā zemā atalgojuma dēļ notikušo apjomīgo speciālistu aizplūšanu no valsts pārvaldes uz privāto sektoru, svarīgi ir noturēt spējīgākos darbiniekus, lai veiksmīgi nodrošinātu Latvijas prezidentūru 2015.gadā, skaidro FM.

Ņemot vērā spējīgāko darbinieku aizplūšanu uz privāto sektoru, FM rosina izvērtēt iespēju noteikt konkurētspējīgas mēnešalgas augsti kvalificētājiem speciālistiem, sasaistot tās ar privātā sektora algām 80% apmērā. FM arī uzsver, ka papildu finansējums šim mērķim 2014.gada budžeta projektā netiek plānots. Tas būtu jānodrošina par pašreizējā atlīdzības fonda līdzekļiem, veicot optimizācijas pasākumus un virzoties uz efektīvāku procesu veikšanu valsts pārvaldē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+