×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Kora “Sōla” jubilejas koncerts

Foto - LETAFoto - LETA

Jāzepa Vītola 150.dzimšanas dienai veltītais koncerts Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Atzīmējot savas pastāvēšanas 15.gadadienu, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” 21.decembrī pulksten 19 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā sniegs koncertu “Stihiju spēles”. Koncertā skanēs astoņu komponistu jaundarbi par stihiju tēmu un Uģa Prauliņa “Odi et Amo”.
Jubilejas jaundarbu koncepcijas pamatā bija stihijas – uguns, ūdens, zeme un gaiss. Korim “Sōla” savus darbus uzrakstījuši komponisti Selga Mence, Santa Ratniece, Indra Riše, Evija Skuķe, Mārtiņš Brauns, Andris Dzenītis, Jēkabs Jančevskis un Arturs Maskats.
Koncerta otrajā daļā būs Prauliņa skaņdarbu cikls korim, instrumentālam ansamblim komponista vadībā un šajā gadījumā arī LKA modernās dejas dejotājiem – “Odi et Amo” jeb “Nīstu un mīlu”. Opuss tapis 20.gadsimta pašā izskaņā, kas turklāt sakrīt ar kora “Sōla” dibināšanas laiku. Skaņdarbā izmantoti seno rakstu vārdi, proti, gan no Bībeles, gan antīko, viduslaiku un renesanses dzejnieku darbi latīņu valodā. Turklāt skaņdarbā dzirdamas gan senās mūzikas – viduslaiku, renesanses -, gan arī modernās mūzikas iezīmes – reps, progresīvais roks -, kas sasaucas ar kora “Sōla” ikdienas repertuāru un uzstādījumu – dziedāt dažādu laikmetu komponistu skaņdarbus, tādējādi padarot daudzveidīgāku kora repertuāru un paplašinot savu redzesloku un zināšanas.
Biļetes uz “Stihiju spēlēm” pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un tīmekļa vietnē “www.bilesuparadize.lv”, kā arī koncerta norises vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+