Latvijā
Politika

“KPV LV” cenšas atstāt labu iespaidu uz prezidentu0

“Domāju, ka mēs sevi parādījām kā labēji centriskajā blokā uzvarējušu partiju, kas gatava nopietni un atbildīgi veidot jauno valdību,” pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni sacīja “KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Tikšanās laikā partijas pārstāvji un prezidents pārrunājuši valdības veidošanas procesu un to kādai vajadzētu izskatīties jaunajai valdībai.

Partijas pārstāvji  prezidentam apliecinājuši, ka saglabās un turpinās eiroatlantisko ārpolitikas kursu. “KPV LV”  uzsvēra, ka  ievēros demokrātijas principus uz varas dalījumu, mediju brīvību un citiem jautājumiem.

Sarunā ar prezidentu puses pieskārās arī 2019. gada budžeta gatavošanai, kas būs viens no pirmajiem jaunās valdības darbiem. “KPV LV” sola, ka nekādas radikālas izmaiņas nākamā gada budžetā nav plānotas.

Partijas pārstāvji sarunā ar žurnālistiem atzina, ka Valsts prezidents vēloties, lai valdība tiktu izveidota līdz 18. novembrim.

“Taču vienlaikus prezidents apzinās, ka valdībai jābūt rīcībspējīgai bez zemūdens akmeņiem, tādēļ sarunu procesā nevajadzētu pārsteigties,” žurnālistiem sacīja “KPV LV” līderis Artuss Kaimiņš.

JKP līderis Jānis Bordāns pēc tikšanās ar prezidentu žurnālistiem pauda vēlmi, lai valdību veidojošās partijas gatavotu kopīgu deklarāciju. Tomēr “KPV LV”  turpina darbu pie savas, atsevišķas deklarācijas,  ar kuru kolēģus iepazīstinās nākamās nedeļas sākumā.

Saistītie raksti

“Mums ir savs plāns un sava izpratne par to, kādā ritmā turpināt sarunas. Un pie tā arī turēsimies,” uzsvēra Gobzems.

Kā ziņots, Valsts prezidents turpina tikties ar 13.Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem. Šodien viņš tikās ar Jauno konservatīvo partiju (JKP), “KPV LV” un “Saskaņu”.

LA.lv