Publicitātes foto

Krāpnieku Ziemassvētki internetā: padomi, kā droši iegādāties dāvanas 0

Tirgotāji apgalvo, ka Ziemassvētku laika iepirkšanās internetā ne tuvu nav tāda, kā veikalu šturmēšana “Melnajā piektdienā”, tomēr tiem, kas meklē dāvanas internetā, ir jābūt ļoti uzmanīgiem arī šajā periodā. Antivīrusu programmatūras “eScan” izstrādātāji brīdina, ka pirmssvētku tirdzniecības kņada vilina ne tikai pircējus, bet arī kiberkrāpniekus.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Attīstoties kiberapdraudējumu veidiem, tiek pielietotas arī jaunas krāpšanas metodes. Arvien biežāk tiek ņemti talkā izspiedējvīrusi – pētījumi liecina, ka pat 93% krāpniecisko vēstuļu izplata tieši izspiedējvīrusus vai nu pievienotajos failos, vai arī saitēs, kas ved uz lejupielādes vietnēm.

“Ja saņemat e-pastu ar Ziemassvētku dāvanu piedāvājumu no nezināma sūtītāja, vajadzētu būt piesardzīgam un neklikšķināt uz vēstulē esošajām saitēm, kā arī neatvērt pievienotos dokumentus. Šādus piedāvājumus labāk meklēt oficiālos un jau zināmos internetveikalos. Cita krāpnieku metode – vilināt pircējus uz neīstiem internetveikaliem, kuros tiek lūgts reģistrēties, norādot pēc iespējas vairāk personas datu,” skaidro uzņēmuma “Baltimax” pārdošanas vadītājs Deivids Pelenis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Drošības eksperti iesaka arī piesardzīgāk izmantot meklētājus, jo hakeri izmanto vietņu meklēšanas optimizāciju (SEO), lai pievilinātu pēc iespējas vairāk lietotāju savām kaitnieciskajām vietnēm.

“Pirms iegādāties dāvanas internetveikalā, ir jāpārliecinās, ka tām ir drošās vietnes https sertifikāts. Tāpat arī ir vērts rūpīgāk pārbaudīt apmeklējamās vietnes adresi, jo krāpnieki izveido fiktīvus internetveikalus, kas piesedzas ar zināmu preču zīmju nosaukumiem. Ir bijuši gadījumi, kad krāpnieki pat izmanto identisku vietnes dizainu,” stāsta D.Pelenis.

Eksperti iesaka būt uzmanīgiem arī norēķinoties – pievērst uzmanību tam, vai maksājumu vietne arī ir pasargāta ar https sertifikātu, un vai norēķinoties netiek prasīts vairāk datu nekā nepieciešams dāvanas iegādei. Eksperti norāda, ka visdrošāk maksājumus ir veikt, izmantojot internetu mājās vai darbā, jo publiskos Wi-Fi tīklus var būt pārņēmuši hakeri. Pērkot dāvanas internetveikalos, būtu lietderīgi internetbankā pastāvīgi pārbaudīt savus kontus, vai neparādās maksājumi par pirkumiem vai pakalpojumiem, kurus nemaz neesat iegādājušies.

Datu drošības apdraudējumu var radīt arī šobrīd arvien lielāku popularitāti iegūstošās dažādu internetveikalu lietotnes, ja tās tiek lejuplādētas ne no oficiālajām vietnēm. Tie, kas meklē īpašus piedāvājumus interneta forumos, var sagaidīt ne tikai atlaides, bet arī nevēlamus vīrusus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.