×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2013
Drukāt

Krasi samazinājusies asins donoru aktivitāte

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad līdz ar vasaras iestāšanos krasi samazinājusies asins donoru aktivitāte, tādēļ jau vairāku nedēļu garumā Valsts asinsdonoru centrā (VADC) asins krājums ir ļoti zems.

Kā aģentūra LETA uzzināja VADC, šobrīd lielākās grūtības ir nodrošināt ārstniecības iestāžu pieprasījumu pēc negatīvajām asins grupām, tāpēc VADC īpaši aicina atsaukties visu rēzus negatīvo asins grupu donorus.

“Slimniekiem donoru atsaucība ir nepieciešama visu gadu, arī atvaļinājumu sezonā – vasarā. Bez sabiedrības atbalsta viņi iztikt nevar. Atsaukties aicināti ne tikai jau esošie donori, bet arī tie, kuri vēl tikai domā par tādiem kļūt. Šis ir īstais brīdis saņemties un pievienoties donoru kustībai!” mudina VADC.

Nākamnedēļ donoriem būs daudz iespēju ziedot. Pirmdien, 1.jūlijā, asins donoru diena notiks Aizkraukles kultūras namā, Spīdolas ielā 2, no plkst.10 līdz 13, kā arī Rīgā pie Dailes teātra specializētajā donoru autobusā, no plkst.10 līdz 14.

Otrdien, 2.jūlijā, autobuss atradīsies pie Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes, Terēzes ielā 5, no plkst.10 līdz 13, bet VADC būs devies izbraukumā uz Pļaviņām, kur novada kultūras centrā, Daugavas ielā 49, gaidīs donorus trīs stundas – no plkst.10 līdz 13, savukārt VADC Latgales filiāle organizēs donoru dienu Bekšu kultūras namā, Ozolaines pagastā, Rēzeknes novadā, no plkst. 9 līdz 12.

Darba nedēļas vidū, 3.jūlijā, donoru diena notiks Ilūkstē, Ilūkstes kultūras namā, Brīvības ielā 12, no plkst.9 līdz 12, kā arī specializētajā donoru autobusā Rīgā pie tirdzniecības parka “Alfa” no plkst.10 līdz 14.

Nedēļu noslēgs VADC izbraukums uz Tukumu ceturtdien, 4.jūlijā, kur donori tiks gaidīti Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma komitejā, Kurzemes ielā 5A, no plkst.9 līdz 13.

VADC atgādina, ka donoram pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā ir jāuzņem daudz šķidruma. Īpaši svarīgi tas ir karstā laikā. Uzņemtā šķidruma daudzums nodrošinās ne tikai kvalitatīvākas asinis, bet arī labu pašsajūtu pēc asins ziedošanas. Ieteicamie dzērieni ir ūdens un nesaldinātas dabīgo augļu un dārzeņu sulas. Pirms procedūras gan tikai ūdens.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+