×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Krāšņais čigānu mūzikls (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vienu vakaru nokļūt krāšņā, straujiem ritmiem bagātā un ugunīgām dejām piepildītā, populārām čigānu dziesmu virpulī aicina krāšņs starptautisks koncertuzvedums “Čigānu barons”, kurā uzstāsies šā brīža divpadsmit Austrumeiropas izcilākie čigānu mūzikas izpildītāji no Vācijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Krievijas un Zviedrijas. Starp viesmāksliniekiem Latviju izrādē pārstāvēs pazīstamās Riču ģimenes dalībnieks Kaspars Pudniks. Izrādes Latvijas pilsētās, tostarp Rīgā, norisināsies no 29. janvāra līdz 29. martam.

Ar Lietuvā bāzētā ansambļa “Čigānu barons” māksliniekiem latviešu vijolnieks un dziedātājs Kaspars Pudniks, kuru Latvijas klausītāji iepazinuši dziedošās Riču ģimenes sastāvā, iepazinies pirms astoņiem gadiem Lietuvā. “Toreiz braucu uz čigānu mūzikas festivālu, un “Čigānu barona” uzstāšanās atstāja ļoti spēcīgu iespaidu uz mani – tas bija ļoti augsta līmeņa priekšnesums. Atceros, ka uzreiz pēc izrādes devos uz aizskatuvi, lai sastaptu grupas līderi Ištvanu Kviku un paustu savu sajūsmu. Jau pēc piecām minūtēm sēdēju grupas busiņā un devos viņiem līdzi uz nākamo koncertu. Tagad es un Ištvans esam labi draugi, bet pirms diviem gadiem tapa ideja par kopīgu projektu,” stāsta Kaspars Pudniks.

Koncertizrādes “Čigānu barons” tapšanu iedvesmojis starptautisks projekts, ko Kaspars līdz ar ansambļa “Čigānu barons” dalībniekiem ievērojis viesizrādēs Zviedrijā. “Mūs iedvesmoja ideja, ka iespējams sapulcināt kopā dažādu kultūru cilvēkus, kas vienā izrādē savieno dažādus redzējumus,” teic Kaspars. Dziesmas skanēs čigānu, spāņu, angļu, lietuviešu, krievu un citās valodās. Lietuvu izrādē pārstāv mūziķis Ištvans Kviks, čigānu ģitāras virtuozs Arturo Sabils, Zviedriju – “Rozze”, Krieviju – Aļona Mihaja un Vāciju – čigānu dejas princese Anhela Koldarousa. “Skanēs dažādu tautu folklora un dažādu žanru mūzika, sākot ar romancēm līdz Balkānu ritmiem, tautas mūzikai un rokam. Tomēr visu kopā vienos slavenās Štrausa operetes “Čigānu barons” stāsts, ietērpts krāšņā horeogrāfijā. Protams, bez ugunīgas un kaislīgas čigānu dejas neiztikt,” atklāj Kaspars. Viņš arī stāsta, ka izrādes vajadzībām ik reizi tiek vestas īpašas skatuves dekorācijas, tehniskais aprīkojums, apskaņošanas iekārtas, speciālas gaismas iekārtas, dažādi rekvizīti un 48 krāšņu tērpu komplekti.

Izrādē skanēs arī paša Kaspara sacerēta dziesma “Devla”. “Čigānu valodā “Devla” nozīmē – “Dievs”,” skaidro Kaspars. “Dziesma stāsta par nomaldījušos ceļotāju, kurš tumsā, mežā un naktī vēršas pie Dieva mūzikā, lai tas parāda viņam īsto ceļu pie mīļotās. Dziesma bija tapusi vēl pirms projekta rašanās, taču man par prieku tā tika izraudzīta par mūzikla fināla dziesmu, un izskan ārkārtīgi skaisti – mirdzot zvaigžņotām debesīm, priekšnesums ir ārkārtīgi skaists.”

Uz Latviju mūzikls “Čigānu barons” atceļo pēc plašas koncertturnejas Lietuvā un uzstāšanās Zviedrijā, bet pēcāk plāno apceļot Igauniju un Poliju. Bet Kaspars Pudniks šobrīd muzicē kopā ar dziedātāju Ravitu Kreicbergu. Kaspars sola – kad brāļi Riči – Kaspars un Ritvars būs atguvuši spēkus pēc vairāku gadu nepārtrauktām koncertturnejām Latvijā, Riču ģimene varētu apvienoties, lai sniegtu ilgi gaidītos koncertus. “Ir doma par klasiskās mūzikas ārijām, operešu mūziku. Kaut ko nopietnāku,” teic Kaspars.

Varbūt noder

29 I 19.00 Aizkraukles kultūras namā

30. I 18.30 Jēkabpilī, Krustpils kultūras namā

31. I 16.30 Rēzeknes pilsētas kultūras namā

1. II 17.00 Balvu kultūras centrā

4. II 19.00 Bauskas kultūras centrā

5. II 19.00 Ogres kultūras centrā

6. II 18.30 Madonas kultūras namā

13. II 18.00 Daugavpils kultūras pilī

19. II 19.00 Cēsīs, CATA kultūras namā

20. II 18.30 Valmieras kultūras centrā

21. II 17.00 Limbažu kultūras namā

25. II 19.00 Dobeles pilsētas kultūras namā

26. II 19.00 Jelgavas kultūras namā

27. II 18.00 koncertzālē “Rīga”

12. III 19.00 Talsu tautas namā

13. III 19.00 Kuldīgas kultūras centrā

26. III 19.00 Ādažu kultūras centrā

27. III 18.30 Tukuma pilsētas kultūras namā

28. III 17.00 Liepājas Latviešu biedrības namā

29. III 17.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vakar biju Madonā uz “Čigānu barona koncertu”. Ieraugot vijolnieku Kasparu ļoti nopriecājos, bet tālāk mani sagaidīja vilšanās: koncerts bija uz fonogrammas, nebaudāmi skaļš ar tik izkropļotu skaņu, ka brīžiem nevarēja pat saprast ne vienu vārdu, tas izklausījās pēc haotiska trokšņa. kad pēc koncerta to aizrādīju skaņu operatoram, viņš atbildēja, ka tāds esot grupas vadītāja uzstādījums – lielāks blieziens, ne kvalitāte.

    p.s.iesaku uz koncertu paņemt ausu aizbāžņus.

Draugiem Facebook Twitter Google+