×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

Kremļa ideologs uzlabos pareizticīgo baznīcas prestižu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vladislavs Surkovs, Krievijas premjerministra vietnieks, kuru uzskata par Kremļa galveno ideologu, iecelts par reliģisko organizāciju darbības pārraugu ar uzdevumu uzlabot Krievijas pareizticīgo baznīcas tēlu.

 

Par Kremļa “pelēko kardinālu” dēvētajam 47 gadus vecajam Surkovam, kuru uzskata par Krievijas pašreizējās politiskās sistēmas, ko mēdz dēvēt par “vadāmo demokrātiju”, galveno veidotāju, ir pieredze baznīcas lietu pārraudzībā. Ar to viņš nodarbojās pašreizējā premjerministra Dmitrija Medvedeva prezidentūras laikā, kad bija Kremļa administrācijas vadītāja vietnieks. Novērotāji uzskata, ka Surkova, viena no veiklākajiem Kremļa polittehnologiem, iecelšana par baznīcas lietu pārraugu apliecina Kremļa vēlmi uzlabot pareizticīgās baznīcas tēlu, kas cietis sakarā ar tiesas prāvu pret pankroka grupu “Pussy Riot” (“Kaķēnu dumpis”), raksta avīze “The Moscow Times”.

Tiesas prāva pret grupas dalībniecēm, kuras apsūdzētas huligānismā par dziesmas, vērstas pret prezidentu Vladimiru Putinu, skandēšanu pareizticīgo katedrālē Maskavā, plaši atainota pasaules presē kā neatbilstoši barga vēršanās pret varai netīkama viedokļa paušanu. Rīt Maskavas tiesā paredzēta sprieduma pasludināšana “Kaķēnu dumpja” lietā. Ja “dumpiniecēm” tiktu piespriests reāls cietumsods, tas liecinātu par nopietnām bažām Kremlī, ka opozīcijas protestu kustība var pieņemties spēkā.

“Pareizticīgo baznīcai ir problēmas ar tēla veidošanu, tāpēc palīgā aicināts Surkovs kā persona, kas saprot, ko nozīmē sabiedriskās attiecības. Viņam jāatjauno baznīcas tēls sabiedrības acīs,” uzskata Politisko tehnoloģiju centra analītiķe Olga Mefodjeva.

Sabiedriskās domas aptauja liecina, ka baznīcas politiskā ietekme pieaug, bet tās loma pilsoņu ikdienas dzīvē mazinās. 75% aptaujāto Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka baznīcai nevajadzētu jaukties politikā.

Pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils ticis kritizēts liberālajos plašsaziņas līdzekļos, it īpaši pēc tam, kad tīmeklī baznīcas vietnē tika ievietots patriarha attēls, kur no viņa rokas bija pazudis viņa valkātais dārgais Šveices firmas “Breguet” pulkstenis, atzīmē “MT”. Pareizticīgo baznīcas pārstāvis Vsevolods Čaplins apsveicis Surkova iecelšanu, intevijā aģentūrai “Interfax” raksturojot viņu kā “augstas klases intelektuāli, ar kuru ir interesanti un patīkami strādāt”. Čaplina vārdiem piebalsojis Čečenijas republikas muftijs Sultans Mirzojevs, kurš uzslavējis Surkovu kā “gudru politiķi”.

Surkovs vadīs reliģisko lietu un sabiedrisko organizāciju komisiju, kuras darbu viņš pārraudzīja Medvedeva prezidentūras laikā. Premjerministra vietnieka paša reliģiskā ticība nav zināma, atzīmē avīze “Vedomosti”, piebilstot, ka pērn Surkovs izteicies, ka viņa bijušo priekšnieku Putinu “Krievijai sūtījis liktenis un Dievs grūtā laikā”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+