Pasaulē

Kremlis noliedz iejaukšanos ASV vēlēšanu kampaņā 16

Foto – AFP/LETA

Krievija izvairās no jebkādiem soļiem, ko varētu interpretēt kā iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, trešdien paziņoja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, šādi reaģējot uz nule kā izskanējušajām apsūdzībām, ka aiz ASV Demokrātu partijas e-pastu uzlaušanas stāv Kremlis.

Savienoto Valstu prezidents Baraks Obama atteicies noliegt varbūtību, ka Krievija cenšas ASV vēlēšanu iznākumu ietekmēt par labu ekscentriskajam miljardierim Donaldam Trampam, kurš ir kandidāts no Republikāņu partijas.

“Prezidents Putins vairākkārt ir runājis par to, ka Krievija nekad nav iejaukusies un neiejaucas citu valstu iekšējās lietās, jo vairāk – citu valstu vēlēšanu procesos, un Maskavā skrupulozi izvairās no jebkādām darbībām, jebkādiem vārdiem, kurus varētu interpretēt kā tiešu vai netiešu iejaukšanos vēlēšanu procesā,” skaidroja Peskovs.

Kremlis jau iepriekš par “absurdām” nodēvējis Hilarijas Klintones kampaņas apsūdzības, ka Krievija ir iejaukta Demokrātu nacionālās komitejas e-pastu nopludināšanā.

“Ja jūs runājat par zināmām aizdomām attiecībā uz mūsu valsti, tad jums vismaz ir jābūt precīziem un konkrētiem,” trešdien pamācīja Peskovs.

Intervijā telekanālam NBC Obama saistībā ar pieņēmumiem, ka kiberuzbrukumā demokrātu e-pastiem vainojama Krievija, trešdien atbildēja, ka “viss ir iespējams”.

“Mēs zinām, ka krievi uzlauž mūsu sistēmas. Ne tikai valdības, bet arī privātās sistēmas,” atzina ASV prezidents.

LA.lv