×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. februāris, 2016
Drukāt

Krievija cenšas no iekšienes sašķelt ES (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievija cenšas no iekšienes sašķelt Eiropas Savienību (ES), sestdien paziņoja Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs.

“Es pilnīgi piekrītu [Ukrainas prezidenta] Petro Porošenko viedoklim, ka Krievijas vadības nodoms ir no iekšienes sašķelt Eiropas Savienību. Antieiropeiskie skeptiķi, islamofobiskas, homofobiskas un cita veida veida partijas ir ļoti lielā mērā pārstāvētas Eiropas Parlamentā, es saviem kolēģiem viņus klausāmies katru dienu un ja es salīdzinu Krievijas Putina partiju retoriku ar vēstījumiem, kurus tās izplata pa visu Eiropu, tad tie ir vienādi. Un man tas nav pārsteigums,” Minhenes Drošības konferencē pavēstīja Šulcs.

Kā piemēru viņš minēja “labi zināmo faktu”, ka Francijas galēji labējā Nacionālā fronte (FN) saņēmusi naudu no Krievijas.

Šulcs atgādināja, ka pagājušā gadsimta otrajā pusē Eiropa vienojās par vienu principu, “kas var novērst gadsimta pirmās puses kļūdu atkārtošanu”.

“Tas ir nāciju solidaritāte un savstarpēja cieņa. Un tas ir tas, ko Putins liek apšaubīt, palielinot Eiropā politisko partiju skaitu, un tas, starp citu, jau ir paaugstinājies līdz valdību līmenim. Mums ES ir partijas valdībās, amatos, kas apšauba solidaritātes, savstarpējas cieņas un starpnacionālas demokrātijas principus,” paziņoja Šulcs.

Kā pirms Šulca Minhenes Drošības konferencē paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko, prokrieviskās partijas Eiropā ir “Putina kājnieki”, bet Krievijas mērķis ir radīt alternatīvu realitāti – neiecietīgu, ekstrēmu un reliģiskā fanātisma pārpilnu.

Porošenko runu teica pēc Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva uzstāšanās, kurā tas paziņoja par jauna aukstā kara iestāšanos starp NATO un Krieviju.

“Diemžēl es ne pārāk vēlos komentēt premjerministra Medvedeva runu, taču ir skaidrs, ka mums priekšā stāv ļoti nopietnas problēmas. Vislielākās briesmas mums, eiropiešiem, ir alternatīvā Eiropa. Eiropa ar alternatīviem principiem un vērtībām,” sacīja Porošenko.

“Šai alternatīvajai Eiropai ir savs līderis, šis līderis ir Putina kungs. Šai Eiropai ir savi kājnieki. Tās ir prokrieviskās un antieiropeiskās partijas, kuras ir katrā Eiropas valstī,” norādīja Porošenko.

Pēc viņa teiktā, tādas Eiropas iezīmes ir neiecietība, ekstrēmisms, necieņa pret cilvēktiesībām, reliģiskais fanātisms.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Paldies FAKTAM!!!! PRECĪZI!!!

 2. Eiropu ir sašķēlusi pašas Vācijas un Briseles bēgļu politika un ne tikai. Putins tikai var priecāties un aktīvi piepalīdz pavairot bēgļu skaitu izvēršot masveida bombardēšanas Sīrījas teritorijās, kurās līdz šim bija relatīvs miers. Šai ziņā Merkeles un Putina politika un tās realizācija ir identiski un Putinam nav īpaši jānopūlas, lai sašķeltu un novājinātu Eiropas savienību. Tas viņam veiksmīgi izdodas, jo šajā ziņā viņam ir lieliski sabiedrotie Eiropas savienībā, kuri ir izdarījusi visu, lai bēgļu un citu migrantu masas tiktu pārvestas uz Eiropu un laipni uzņemtas piespiedu kārtā arī ES valstīs, kurās ne viņi, ne šo valstu tautas nevēlas.

 3. Eiropa jau no IEKŠPUSES IR SAŠĶELTA. TIRGUS IR VIENS, bet ienākumi- pensijas pabalsti un arī minimālās algas atšķiras 5 reizes. Nabagi skatās uz Krieviju, jo tur ar visām krīzēm pensijas un pabalsti ir lielāki nekā Latvijā un pirkspēja par 1 euro ir 2 reizes lielāka nekā Latvijā. Jādomā vairāk par cilvēkiem nevis politisko varu- ēst tad visiem gribās un veselības aprūpe arī, pajumte un siltums arī neatkarīgi no politiskās piederības- Krievijā, Krimā vai Latvijā.

 4. О чём бормочет этот лысый придурок? Он полностью согласен с поросёй?! Ну так так и чмокай его в задницу до умопомрачения. Почему, если кто то не согласен с насаждаемыми вами псевдоценностями, с этой вашей толерантностью всему и вся, с любовью к педикам, педофилам и прочему, то они все по вашему финансируются Москвой? Вы думаете, в мире нет нормальных людей. Вы упоминули «хорошо известный факт», а де сам факт то, а где другие факты?! Одни голословные утверждения. Вы просто смешной дурак.

 5. GAZPROM sen sašķēlis ES slēgdams gāzes piegādes līgumus ar katru ES valsti atsevišķi un to teksts tiek turēts slepenībā.ES vadoņiem ir neiecietība pret cilvēku tradicionālām vērtībām,bet milzu iecietība pret baņķieru rijību,veicina tādu sabiedrības dzīves modeli ,kur Kārli veicina pārtapt par Karlīni un otrādi.

 6. Beidzot apjēguši ?
  Žirinovskis jau ziņoja Kremļa domas:
  ”Mums nāksies iznīcināt viņus visus – lai atbrīvotu visu Eiropu. Krievijas karogi atkal plīvos virs Berlīnes un Parīzes. Par laimi, ceļu uz turieni mēs neesam aizmirsuši. Eiropa tikt galā ar krīzi nav spējīga, Eiropa ir slima. Tāpēc Krievijas armija teiks savu vārdu.”
  Un tie vārdi ir patiesi, jo parasti gadu vai divus pirms veicamā pasākuma uzstājas Ž. un zondē apkārtni…

 7. kur sūdi -- tur Krievija Atbildēt

  Krievi ir apsēsti ar imperiālismu, kas galu galā novedīs viņus postā.

Draugiem Facebook Twitter Google+