×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

Krievija lēnām zaudē savu ietekmi Eiropā un pasaulē
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēdējo mēnešu laikā Krievija aktīvi demonstrē savu spēku, gan veicot vērienīgas militārās mācības pie mūsu valsts robežas, gan uzsākot tā dēvētos “piena karus” ar Lietuvu. “Eiropa uz to skatās ar ļoti vērīgu aci,” norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.  Viņš uzskata, ka Krievijas pēdējā laika aktivitātes saistītas ar tās vājumu: “Krievijas jūtas vāja, tā pakāpeniski zaudē savu ietekmi Eiropā un pasaulē.”

Viens no Krievijai nepatīkamākajiem faktiem – Ukrainas tuvināšanās ES. Eiropas Savienība drīzumā varētu parakstīt sadarbības līgumu ar Ukrainu. “Tas Krievijai varētu būt ļoti sāpīgs zaudējums. Ukrainā ir 50 miljoni iedzīvotāju, un tas faktiski ir lielākais kumoss, ko ES varētu iegūt savas sadarbības partneru paplašināšanas programmas ietvaros. Savukārt Krievijai tas ir lielākais kumoss, ko tā var arī zaudēt,” norāda deputāts.

Krievija ļoti labi saprot, ka ietekme sāk zust un mēģina to atgūt. Taču metode, kuru Krievija izmanto, lai noturētu savu ietekmi un sadarbības partnerus, ir šantāža. “Paskatieties, kā Krievija rīkojas ar savām gāzes cenām un ar importa aizliegumu. Krievija mēģina noturēt savu ietekmei ar visām iespējamām metodēm. Taču tā rezultātā ļoti daudz Krievijas iedzīvotāju un arī kapitāls izvēlas labāk doties prom no šīs valsts,” komentējot situāciju, norāda K. Kariņš.

Tiem, kas joprojām aicina Latviju nevis uztvert Eiropas Savienību kā ciešāko sabiedroto, bet gan skatīties austrumu virzienā, K. Kariņš aicina paskatīties, kas notiek tajā pašā Ukrainā vai Armēnijā, vai Moldovā. “Eiropas Savienībā diskusijas ir garas, lēmumi tiek pieņemti lēni, uzklausot visus viedokļus. Taču lēmumi ir pārdomāti un tos ar spēcīgiem argumentiem valstis un to pārstāvji var ietekmēt,” uzsver K. Kariņš.

 

Eiropas Tautas partijas grupas apmaksāta publikācija. Sagatavoja Ģirts Salmgriezis, ETP grupas preses dienests

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas priecē. Nelielas bažas vai nesāksies pilsoņu karš krievijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+