×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. septembris, 2012
Drukāt

Krievijā nocērt pareizticīgo krustus

Foto - AFPFoto - AFP

Šonedēļ Krievijas plašsaziņas līdzekļus pāršalca ziņas no Altaja republikas, kur pagaidām nenoskaidroti cilvēki nocirtuši Krievijas pareizticīgo baznīcas krustus.

Laikraksts “The Moscow Times” ziņo, ka vietējā policija pastrādātajā noziegumā vaino kādu “sektu”. Altaja republikas priekšsēdētājs Aleksandrs Berdņikovs solījis vairs nepieļaut, ka viņa pārraugāmajā apgabalā notiek provokācijas pret reliģiju. Policija joprojām meklē vainīgos.

Pēdējās nedēļās Krievijā un citviet noris dažādas protesta akcijas pret pareizticīgo baznīcu saistībā ar meiteņu pankroka grupas “Pussy Riot” ieslodzīšanu cietumā. Arī kādā kapsētā Ļeņingradas apgabalā nedēļas sākumā tika nocirsti deviņi krusti, savukārt Ukrainas galvaspilsētā Kijevā jau augustā aktīvistu grupas “Femen” pārstāve ar motorzāģi nozāģēja koka krustu. Uz viņas atkailinātajām krūtīm bija rakstīs: “Atbrīvot Pussy Riot”.

Krievijas pareizticīgās baznīcas pārstāvis Vsevolods Čaplins sarunā ar raidsabiedrību “Radio Brīvā Eiropa” sprieda, ka krustu ciršana nav atsevišķi noziegumi, bet organizēta akcija pret baznīcu. “Tā nav sakritība, ka konkrēti cilvēki Ukrainā un Krievijā šādi rīkojas. Tas nozīmē – kampaņa ir sākusies,” sacīja Čaplins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+