×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. februāris, 2012
Drukāt

Krievijā notiek Putina atbalstītāju mītiņi

putins6

Visā Krievijā 18.februārī tiek rīkotas masu demonstrācijas, lai paustu atbalstu premjerministram Vladimiram Putinam, kurš gatavojas atgriezties prezidenta krēslā.

Mītiņos, kas notikuši gan Tālajos Austrumos, gan Sibīrijā, gan valsts Eiropas daļā, līdz šim piedalījušies vismaz 50 000 cilvēku, ziņo policija.

Pirms 4.martā gaidāmajām vēlēšanām krievi arvien biežāk iziet ielās, opozīcijai un valdošās elites atbalstītājiem cenšoties vienam otru pārspēt ar demonstrāciju masveidīgumu.

Putina dzimtajā pilsētā Sanktpēterburgā zem tādiem saukļiem kā “Jā pārmaiņām! Nē revolūcijai!” un “Putin, mēs esam ar Tevi par stipru Krieviju!” pulcējās vismaz 10 000 cilvēku. Ļaudis, kas piedalījās mītiņā, kurš norisinājās astoņu grādu salā, varēja sasildīties ar tēju un karstiem pīrādziņiem, kas tika tirgoti par simboliskām cenām.

Opozīcija apsūdz varasiestādes valsts līdzekļu izmantošanā, lai organizētu mītiņus režīma atbalstam, vai pat to dalībnieku uzpirkšanā. Sanktpēterburgā netālu no mītiņotājiem bija redzami autobusi, ar kuriem bija atvesti cilvēki no attālākām vietām pilsētas apkārtnē.

Mītiņi notikuši arī citās Krievijas lielākajās pilsētās. Atsaucoties uz policiju, Krievijas ziņu aģentūras vēsta, ka pagaidām vislielākais mītiņš noticis Habarovskā, kur zem lozunga “Mums ir ko aizstāvēt” pulcējušies 12 000 Putina atbalstītāju.

Vismaz pa 10 000 demonstrantu izgāja arī Volgogradas un Ņižņijnovgorodas ielās. Aptuveni 3000 režīma atbalstītāju pulcējās Vladivostokā, bet 7000 – Irkutskā. Arī Novosibirskā, neskatoties uz lielo salu, lai izteiktu atbalstu Putinam, ielās izgājuši 3000 cilvēku.

Policija ziņo, ka aizturēts pārāk centīgais mītiņa organizators Ivanovā, kas atrodas Maskavas pievārtē. Tur Putinam atbalstu pauda 6000 cilvēku, divkārt vairāk nekā bija minēts rīkotāju pieteikumā.

Nākamo masu demonstrāciju Putina kampaņas rīkotāji plāno organizēt 23.februārī Maskavā. Tā notiks zem lozunga “Mēs aizstāvam valsti!”, un organizatori solījuši ielās izvest 200 000 cilvēku.

Opozīcijā esošais laikraksts “Novaja gazeta” 17.februārī ziņoja, ka organizatori gatavojas uz Maskavu vest rūpnīcu strādniekus pat no tik attālām vietām kā Krasnojarska. Krievijas sociālās komunikācijas vietnē “VKontakte” izveidota lapa, kurā solīts, ka varasiestāžu organizētās akcijas dalībniekiem ārpus Maskavas tiks nodrošināts transports, vērtīga izklaides programma galvaspilsētā, kā arī silts ēdiens divreiz dienā.

Savukārt opozīcija gatavojas savu demonstrāciju Maskavā rīkot 26.februārī. Tās ietvaros iecerēts veidot cilvēku ķēdi pa galvaspilsētas iekšējo apvedceļu.

Neskatoties uz plašajiem protestiem, kas sākās pēc 4.decembrī notikušajām parlamenta vēlēšanām, analītiķi uzskata, ka prezidenta vēlēšanās, iespējams, pat pirmajā kārtā tomēr uzvarēs Putins, jo neviens no četriem reģistrētajiem viņa konkurentiem līdz šim nav spējis piesaistīt vērā ņemamu atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+