×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Krievija: opozīcijas aktīvisti ārvalstīs tiek gatavoti apvērsuma veikšanai

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas varasiestādes paziņojušas, ka to rīcībā esot neapgāžami pierādījumi par opozīcijas nolūkiem izraisīt valstī nekārtības un ka ārvalstīs opozicionāri tiekot apmācīti apvērsuma veikšanai.

Krievijas Izmeklēšanas komitejas pārstāvis, 30.novembra vakarā uzstājoties televīzijā, paziņoja, ka Maskavā aizturētie kreisie ekstrēmisti esot “ļoti rūpīgi sagatavoti masu nekārtībām”. “Šī sagatavošana notiek ārpus Krievijas,” piebilda komitejas pārstāvis Vladimirs Markins. “Ārvalstīs viņi tiek apmācīti masu nekārtību metodēs, lai tās pielietotu nolūkā mainīt režīmu, izmantojot “oranžo revolūciju” piemēru.”

Varasiestādes pagājušajā mēnesī izvirzīja apsūdzības trim personām, tostarp 39 gadus vecajam Leonīdam Razvožajevam, kurš vēlāk paziņoja, ka pēc nolaupīšanas Ukrainā viņš ticis vairākas dienas terorizēts un piespiests parakstīt atzīšanos.

Tomēr Izmeklēšanas komitejas izplatītajā paziņojumā apgalvots, ka varasiestāžu rīcībā esot “neapgāžami pierādījumi”, ka Razvožajevs un abi pārējie apsūdzētie – Kreisās frontes līderis Sergejs Udaļcovs un viņa palīgs Konstantīns Ļebedevs – bijuši iesaistīti sazvērestībā ar nolūku izraisīt masu nekārtības.

Televīzijas kanāla “Rossija” raidījumā, kurā bija redzama intervija ar Markinu, tika parādīta arī kāda sieviete, kura apgalvoja, ka esot Razvožajeva mīļākā un zinājusi par aizturēto tikšanos ar Gruzijas parlamenta deputātu Givi Targamadzi.

“Pavasarī un vasaras sākumā sāka parādīties nauda,” sacīja par Samiru Baderu dēvētā sieviete, piebilstot, ka, pateicoties ārvalstu sponsoru līdzekļiem, Razvožajevs pēkšņi kļuvis bagāts.

Izmeklēšana šajā lietā tika uzsākta, kad viens no Krievijas televīzijas kanāliem parādīja filmu, kurā tika apgalvots, ka trīs apsūdzētie plānojuši vardarbīgu apvērsumu, kuram tiktu izmantota no Targamadzes saņemtā nauda un Gruzijas “Rožu revolūcijas” rīkotāju pieredze.

Šos apgalvojumus kategoriski noraidījis gan Targamadze, gan Udaļcovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+