×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. maijs, 2013
Drukāt

Krievija piegādā Sīrijai “kuģu slepkavas”

Foto - AFPFoto - AFP

Demonstrējot lielo atbalstu Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam, Krievija tam piegādājusi modernas pretkuģu raķetes, atsaucoties uz ASV amatpersonām, ziņo laikraksts “The New York Times”.

Citējot vārdā neminētas amerikāņu amatpersonas, Savienoto Valstu laikraksts skaidro, ka Asadam piegādātās raķetes var tikt izmantotas, lai atvairītu ārvalstu uzbrukumus Sīrijas teritorijai. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs nule notikušo darījumu neapstiprināja, vien laikrakstam komentēja, ka “Krievijas piegādes Sīrijai nav pretrunā starptautiskajiem likumiem”.

Jau iepriekš Maskava Asada režīmam nosūtīja līdzīgas raķetes – “Yakhonts”. Taču nule piegādātās raķetes ir krietni modernākas un ir aprīkotas ar radaru, kas tās padara efektīvākas, stāstījušas ASV amatpersonas, kurām ir pieeja klasificētajai izlūkinformācijai. “Pretēji “Scud” vai citām tālas darbības zeme-zeme raķetēm, kuras Asada valdība izmanot pret opozīcijas spēkiem, “Yakhont” raķetes Sīrijas armijai sniedz iespējas atvairīt starptautiskos spēkus, kuri varētu palīdzēt sīriešu opozicionāriem,” skaidro “NY Times”. Ar šo raķešu palīdzību Asada režīms var ieviest kuģošanas aizliegumus, noteikt lidojumu aizliegumu zonu un veikt uzbrukumus gaisa spēkiem. “Ar to palīdzību Asada režīms var likt ārvalstīm atturēties no palīdzības sniegšanas opozīcijai,” paudis izdevuma “Defense Review” galvenais redaktors Niks Brauns. “Šīs raķetes ir patiesas kuģu slepkavas.”

Raķešu piegādes notikušas laikā, kad Krievija un ASV plāno rīkot starptautisku konferenci, kuras mērķis būs izbeigt asiņaino konfliktu Sīrijā, kas prasījis vairāk nekā 70 tūkstošu cilvēku dzīvību. Domājams, šī konference notiks jūnija sākumā, un tajā piedalīsies gan Asada režīma pārstāvji, gan sīriešu nemiernieki.

Krievijā ražotais Sīrijas bruņojums (dati no Starptautiskā institūta stratēģiskajai izpētei (IISS)):
– Aptuveni 5000 tanki (daudzi no tiem būvēti uz vairāk nekā 50 gadu veco tanku T55 bāzes);
– 2500 bruņutransportieri;
– 2500 artilērijas vienības;
– 325 taktiskie lidaparāti;
– 143 helikopteri;
– 2000 pretgaisa aizsardzības sistēmas elementi;

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+