×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

Krievija pieļauj Asada režīma pretinieku uzvaru konfliktā

Foto - AFPFoto - AFP

Krievija pieļauj iespēju, ka Sīrijas konfliktā uzvarēt var prezidenta Bašara al Asada režīma pretinieki, paziņoja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Mihails Bogdanovs.

“Nevar izslēgt opozīcijas uzvaru un diemžēl ir jāskatās patiesībai acīs. Tendences tieši par to liecina, ka režīms un valdība arvien vairāk zaudē kontroli arvien lielākā teritorijas daļā,” viņš teica uzstājoties Kremļa paspārnē izveidotajā Sabiedriskajā palātā. Bogdanovs arī paziņoja, ka pat opozīcijas uzvaras gadījumā konflikts Sīrijā turpinās vēl pietiekami ilgi un prasīs vēl vairāk upuru. “Opozīcija saka, ka kontrolē 60 procentus Sīrijas teritorijas, bet mēs sakām, ka, ja vēlaties turpināt, jums vēl atlikuši 40 procenti. Ja 60 procentus var iegūt divu gadu ilgā pilsoņu karā, tad būs vēl nepieciešams gads vai pusotra gada. Ja līdz šim ir gājuši bojā 40 tūkstoši cilvēku, tad turpmākās cīņas būs vēl cietsirdīgākas un tiks zaudēti vēl vairāki desmiti tūkstošu vai pat simti tūkstošu cilvēku. Ja tāda cena par prezidenta gāšanu jūs apmierina, ko mēs varam izdarīt? Mēs, protams, uzskatām, ka tas ir pilnībā nepieņemami,” klāstīja Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis.

Krievija ir viena no nedaudzajām valstīm, kas joprojām atbalsta Asada režīmu. Maskava vairākkārt izmantojusi savas veto tiesības, lai Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomē bloķētu pret Asadu vērstus lēmumus. Nemieros Sīrijā pret Asada režīmu, kas sākās pagājušā gada martā, bojāgājušo skaits ir pārsniedzis 42 tūkstošus, no kuriem lielākā daļa ir civiliedzīvotāji, paziņojusi Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+