×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Krievija plāno likvidēt nekontrolējamo kosmosa kuģa “Progress”

Kadrs no videoKadrs no video

Krievijas speciālisti gandrīz zaudējuši cerības saglabāt kosmosa kuģi “Progress”, trešdien vēsta Krievijas ziņu aģentūras, atsaucoties uz saviem avotiem.

Pēc visa spriežot, kravas kosmosa kuģis tiks likvidēts. Tiesa gan, oficiāli šāds lēmums vēl nav pieņemts, ziņo radiostacija “Eho Moskvi”.

Neveiksmīgais “Progresa” starts notika vakar. Kosmosa kuģis neatrodas plānotajā orbītā, un uz komandām no Zemes tas nereaģē.

“Progresa” problēmu dēļ jaunas ekipāžas nosūtīšana uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKT) var tikt atcelta.

“Progress”, kuram bija jānogādā krava uz SKT, nav sasniedzis plānoto orbītu nesējraķetes kļūmes dēļ, otrdien paziņoja avots Krievijas raķešu un kosmosa aģentūrā.

“Raķete “Sojuz” uzveda kuģi par 70 kilometriem zemāk, tā rezultātā ar kuģi “Progress” sākumā nebija sakaru. Kuģi gaidīja vienā vietā, taču tas, nonācis citā orbītā, tajā brīdī atradās citā vietā, tādēļ bija pārrāvumi telemetriskās informācijas saņemšanā,” skaidroja aģentūras darbinieks.

Kosmosa kuģis “Progress” otrdienas rītā tika palaists no Baikonuras kosmosa stacijas Kazahstānā. Kad kuģis atdalījās no nesējraķetes, netika saņemta telemetrija. Vēlāk tika ziņots, ka kuģim nav atvērušās divas sakaru sistēmas “Kurs” antenas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+