Mobilā versija
+2.3°C
Kazimirs, Izidors
Piektdiena, 24. marts, 2017
15. jūnijs, 2014
Drukāt

Krievija un Ukraina nevienojas par gāzes cenām

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ar Eiropas Savienības (ES) starpniecību organizētās Krievijas un Ukrainas sarunas par dabasgāzes piegāžu cenām sestdien, 14.jūnijā, noslēdzās bez kāda kompromisa.

Kijeva sestdien paziņoja, ka tā ir gatava veikt 1,45 miljardu eiro lielu maksājumu par dabasgāzes piegāžu parādiem, ja Krievija piekritīs samazināt cenu līdz 326 ASV dolāriem par 1000 kubikmetriem, iepriekš piedāvāto 485,50 ASV dolāru vietā.

Taču Krievijas puse norāda, ka 385 ASV dolāri par 1000 kubikmetriem ir tās pēdējais piedāvājums, draudot no pirmdienas plkst.10 pēc Maskavas laika apturēt gāzes piegādes Ukrainai.

Sestdienas sarunu kārta starp Ukrainas enerģētikas ministru Juriju Prodanu un “Gazprom” vadītāju Alekseju Milleru, kas tikās ES enerģētikas komisāra Gintera Etingera klātbūtnē, noslēdzās bez kādas vienošanās.

Ukrainas valsts enerģētikas kompānijas “Naftogaz” pārstāve svētdien paziņoja, ka sarunas starp pusēm atsāksies svētdienas vakarā.

Sarunās Kijevā piedalīsies Etingers, Krievijas un Ukrainas enerģētikas ministri un “Gazprom” vadītājs Millers, sacīja pārstāve.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar Maskavas aprēķiniem Ukraina ir parādā par dabasgāzi Krievijai aptuveni 4,5 miljardus ASV dolāru.

Krievija draud apturēt gāzes piegādes Ukrainai, ja tā nesamaksās savu parādu.

Savukārt Ukrainas puse norāda, ka Kijeva nekad nemaksāšot cenu, kuru šobrīd pieprasa Krievija, – apmēram 500 dolāru par 1000 kubikmetru.

Ukraina šo cenu uzskata par politisku, nevis tirgus cenu, jo Ukrainai tiek pieprasīta augstākā maksa Eiropā.

Krievijas gāzes koncerna vadītājs Aleksejs Millers paziņojis, ka “Gazprom” līdz 16.jūnijam atlicis ultimātu noteikt Ukrainai avansa maksājumus par gāzi, lai dotu abām pusēm vairāk laika vienošanās panākšanai.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (12)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (5)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+