×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Krievija varētu ļaut atsevišķām ES valstīm atsākt pārtikas eksportu, pieļauj izdevums (4)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Krievija varētu ļaut atsevišķām Eiropas Savienības (ES) valstīm atsākt pārtikas produktu eksportu un Eiropas Komisija (EK) šādam solim esot piekritusi, liecina tīmekļa laikraksta “EUObserver” rīcībā esošā informācija.

Šādu vienošanos pagājušajā nedēļā esot panākuši Krievijas veterinārijas un fitosanitārijas dienesta “Rosseļhoznadzor” vadītājs Sergejs Dankverts un EK Veselības un patērētāju aizsardzības ģenerāldirektorāta vadītājs Ladislavs Miko.

“EUObserver” rīcībā nonākusi ar 16.janvāri datēta vēstule, ko Miko sūtījis Dankvertam, un šajā vēstulē norādīts, ka Krievijas importa ierobežojumu atcelšanas mehānisms paredz, ka ES izsniegs eksportētājiem sertifikātus, kas apliecina produktu drošumu un kvalitāti.

Savukārt Krievija pēc attiecīgu pārbaužu veikšanas būs tiesīga izlemt, kuras valstis var atsākt pārtikas eksportu uz Krieviju.

“Lai atgrieztos pie situācijas pirms [Krievijas noteiktā pārtikas produktu importa] aizlieguma, mēs uzskatām, ka tirdzniecība varētu atsākties balstoties uz ES mēroga veterinārajiem sertifikātiem un importētāja [Krievijas] veikto pārbaužu rezultātiem,” teikts vēstulē.
Vēstulē arī norādīts, ka šī vienošanās attiecas uz delikatesēm, atsevišķiem piena un gaļas produktiem, aptverot gan tradicionālos, gan nišas produktus.

Miko arī pauž viedokli, ka ES ir pilnībā gatava sadarboties ar Krieviju arī Āfrikas cūku mēra apkarošanā.

Kopš Krievija pagājušā gada augustā ieviesa pārtikas produktu importa embargo pret valstīm, kas tai noteikušas sankcijas, ES lauksaimnieki un eksportētāji ir cietuši zaudējumus miljoniem eiro apmērā.

Tikmēr atsevišķi ES diplomāti jau paspējuši paust bažas par jauno vienošanos, uzskatot, ka tas ļaus Krievijai šo situāciju izmantot savā labā, atalgojot Krievijai draudzīgākās valstis un sodot nedraudzīgākās.

“Vēstulē teikts, ka Krievija var atsevišķi vienoties ar katru dalībvalsti. Tas ļauj Krievijai izvēlēties valstis, ar kurām sadarboties,” norādīja kāds diplomāts.

“Tās ir sliktas ziņas. Mēs esam nolēmuši atteikties no Eiropas solidaritātes. Krievijas embargo tika piemērots visām [ES] dalībvalstīm, un atceļams tas būtu tādā pašā veidā,” viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Krievija diktē geju Eiropas valstīm kurai un par cik pārdos gāzi un no kuras par cik iepirks pārtiiku,lai armijai būtu ko ēst un ,,duka,, karot tālāk rietumu virzienā,

  2. Piegādājot pārtikas preces Krievijai ES valstīm jāpieprasa obligāta priekšapmaksa un tikai Euro, vai Dolāros, pretējā gadijumā novedīs savus uzņēmējus līdz bankrotam. Krievijas ekonomika ar katru dienu pasliktinās, vienīgi rubļus var piedrukāt miljonos tonnu.

  3. Krievijai aptrūkušās pārtikas rezerves, ko tad citu viņi darīs! Ar ko šaut jau netrūkst, bet ar to ēšanu ir kā
    ir…

  4. Vai tas nenozimes, ka es atbalsta krievijas agresiju ukraina?

Draugiem Facebook Twitter Google+