×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Krievijas “Daļpoļinmetall” gatavs pārskaitīt “Liepājas metalurgam” 25 miljonus eiro

LETALETA

Krievijas kompānija “Daļpoļimetal” grūtībās nonākušā Liepājas metālapstrādes uzņēmuma “Liepājas metalurgs” (LM) darbības atjaunošanai gatavs pārskaitīt 25 miljonus eiro (17,55 miljonus latu), pavēstīja LM Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Simona Laiveniece.

 

Viņa norādīja, ka trešdien “Daļpolimetal” tās direktoru padomes priekšsēdētāja Eduarda Janakova personā ir atsūtījusi vēstuli LM akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam, kurā informēts par veiktu 25 miljonu eiro pārskaitījumu “Daļpolimetal” meitasuzņēmumiem Latvijā, lai LM varētu atsākt ražošanu.

“”Daļpoļimetal” vārdā es daru jums zināmu, ka kompānija saviem meitasuzņēmumiem Latvijā ir veikusi pārskaitījumu, kas nepieciešams LM ražošanas atsākšanai. Šobrīd naudas līdzekļi 25 miljonu eiro apmērā atrodas uz “Daļpolimetal” divu meitasuzņēmumu rēķiniem Latvijas bankās,” sacīts vēstulē.

Laiveniece atzīmēja, ka tāda vēstule ir nosūtīta arī LM kreditoru kluba konsultantam – “Prudentia”.

“Vēstules tekstu apstiprina tās pielikumā pievienotais bankas izraksts. Saskaņā ar tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānu investoram līdz šā gada 30. septembrim bija jāpārskaita uzņēmumam 14,2 miljoni eiro (10 miljoni latu),” viņa piebilda.

Valsts kases preses sekretāre Eva Dzelme aģentūrai BNS teica, ka Valsts kases rīcībā pašlaik nav informācijas par “Daļpoļimetal” gatavību pārskaitīt naudu LM vajadzībām. “Mums pašlaik nav šīs informācijas, līdz ar to es nevaru ne apstiprināt, ne noliegt uzņēmuma gatavību ieguldīt LM,” sacīja Dzelme.

Savukārt “Prudentia” komentāru aģentūrai BNS pagaidām nav izdevies iegūt.

LM ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Gan kreditoru klubs, gan uzņēmuma vadība patlaban meklē kompānijai investoru.

Šā gada 26.augustā LM tiesā iesniedza TAP plānu.

LM ir lielākais darba devējs Liepājā – kompānija nodarbina aptuveni divus tūkstošus cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie īpašnieki ir privātpersonas – Zaharjins, Segals un Kirovs Lipmans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+