×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
6. decembris, 2017
Drukāt

Krievijas diskvalifikācijā centrālo lomu spēlējušais Rodčenkovs baidās par dzimtenē dzīvojošās ģimenes drošību (4)

foto: Twitterfoto: Twitter

Starptautiskajai Olimpiskai komitejai (SOK) ļoti svarīgās liecības sniegušais Grigorijs Rodčenkovs paudis prieku par Krievijai piespriesto liegumu piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Tieši pateicoties bijušā Maskavas antidopinga laboratorijas priekšsēdētāja Rodčenkova liecībām un arī citiem pierādījumiem, SOK otrdien lēma par Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalificēšanu.

Kā pēc SOK lēmuma norādīja Rodčenkova advokāts Džims Voldens, šīs lietas centrālā figūra šajā lietā paudusi lepnumu par komitejas pieņemto soda mēru.

“Otrdienas lēmums sūta spēcīgu ziņu, ka SOK ir pievienojusies tiem, kuri uzskata, ka Krievijas negodīgās spēlītes ir smagi jāsoda,” pauda Voldens. “Šī bija visattīstītākā un izsmalcinātākā dopinga sistēma sporta vēsturē. Ja tai nebūtu piemērotas skarbas sankcijas, tā vienkārši uzmundrinātu Krieviju un citas valstis, kas arī neievēro noteikumus.”

Tiesa, Voldens atklāja, ka Rodčenkovs, kurš pašlaik uzturas ASV un iekļauts liecinieku aizsardzības programmā, baidās par savas ģimenes drošību, jo tā pašlaik atrodas Krievijā.

“Grigorijs cer, ka cilvēki parūpēsies par viņa ģimenes drošību,” izteicās Voldens.

Zīmīgi, ka divi bijušie Rodčenkova kolēģi pēkšņi mira 2016.gada februārī – vien dažus mēnešus pēc tam, kad sāka uzliesmot skandāls par Krievijas atbalstīto dopinga sistēmu. Voldens nenoliedza, ka viņa klientam tagad visu mūžu var nākties dzīvot bailēs.

Pēc SOK lēmuma krievu atlētiem ir liegts februārī gaidāmajās olimpiskajās spēlēs startēt zem savas valsts karoga. Tiesa, viņi varēs piedalīties zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Skan neticami. Kā tad viņš 2 gadus nebaidījās un pēkšņi sāka baidīties? Kāpēc viņš arī ģimeni neizveda drošībā? man ir aizdomas, ka viņš sen jau ir vienas vai otras puses novākts un viņa vietā uzstājas aktieris. Agāzt šo varētu vienīgi intervija dzīvajā.

 2. Parasti jau nodevējus novāc. Šinī gadījumā, Rodčenkovs, kurš savu dienasgrāmatu rakstīja ar atpakaļejošu datumu, visus sūdus vārīja naudas dēļ, pelnījis pakāršanu. Kaut kas jau tur apakšā bija, bet politika visam pa virsu!

  • Kādā ziņā ,tad viņš ir nodevējs?Un kas tev teica ka dienasgrāmata rakstīta ar atpakaļejošu datumu?

   • Nu pirmkārt, jau ka būdams tādā amatā pats to visu organizēja.
    Un izpētiet labāk viņa biogrāfiju – drīzāk izskatās pēc citu specdienestu ielikteņa, kādu
    netrūkst ne Krievijā, ne citās valstīs augstos amatos (tā saucamā 5.kolonna).

Draugiem Facebook Twitter Google+