×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Krievijas hokeja izlasei naudas sods par ledus atstāšanu pasaules čempionāta finālā

Foto - LETA/ITAR-TASSFoto - LETA/ITAR-TASS

Krievija saņēmusi 80 000 Šveices franku (72 000 eiro) lielu naudas sodu par ledus priekšlaicīgu atstāšanu pēc pasaules hokeja čempionāta finālmača, pavēstījusi Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).

Maijā par pasaules čempioni pirmo reizi kopš 2007.gada kļuva Kanāda, finālā ar 6:1 apspēlējot Krievijas izlasi, ko vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Tomēr pēc spēles beigām un sudraba medaļu saņemšanas vairums Krievijas izlases hokejistu nolēma pamest ledu, lai gan Kanādai tikmēr vēl nebija pasniegts čempionu kauss un atskaņota šīs valsts himna.

Turpinājumā IIHF prezidents Renē Fāzels solīja personīgi sekot līdzi, lai Krievijas Hokeja federācija (FHR) saņemtu sodu.

Kā tagad pēc rūpīgas video izpētes secinājusi IIHF Disciplinārā komisija, Krievijas izlases kapteinim bijusi saruna ar savas komandas pārstāvjiem, pēc kā viņš sarunājies ar komandas biedriem, tajā paš brīdī mājis ar galvu atvērto vārtu virzienā. Lielākā daļa krievu hokejistu un pārējo izlases dalībnieku ledu atstāja brīdī, kad kanādieši saņēma medaļas. Tobrīd vēl daži krievu hokejisti palika laukumā, bet brīdi vēlāk arī viņi atstāja ledu.

Kā uzsver IIHF, šī ir pirmā reize vēsturē, kad kāda valstsvienība pametusi ledu medaļu pasniegšanas brīdī. Sēdē secināts, ka Krievijas izlase ledu atstājusi tīšām un tas nav noticis nejauši.

Krievijas puse apelāciju par pieņemto lēmumu drīkst iesniegt septiņu dienu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+