×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. augusts, 2017
Drukāt

Atmiņu zaudējusī Krievijas pilsone pamesta likteņa varā (17)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aleksejevskas rajona izpildkomitejas priekšsēdētājs apsolījis Ļubovu iekārtot sociālās aprūpes centrā, bet Krievijas vēstniecība nedod valsts robežas šķērsošanas atļauju.

Ļubova, kuras mājvieta ir Beļarskas ciems netālu no Kazaņas, kopš 2016. gada 23. janvāra atrodas Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC), kaut viņai jau sen vajadzēja būt no tā izrakstītai. Par sievietes uzturēšanos šajā ārstniecības iestādē valsts iztērējusi jau vairāk nekā 20 tūkstošus eiro. Kaut gan amatpersonas pēc “Latvijas Avīzē” publicētā raksta (“Kurš aizvedīs mājās Ļubovu?”, “LA”, 28.04.2017.) ir solījušas palīdzēt viņu nogādāt dzimtenē, tomēr tas joprojām nav izdarīts.

Slimnīcas psihiatriskās palīdzības dienesta vadītāja Iveta Ķiece ar ironiju sacīja, ka pacientei no darbinieku vidus jau esot izraudzīti krustvecāki, jo nekas neliecinot, ka amatpersonas būtu ieinteresētas palīdzēt viņai nokļūt dzimtajā pusē. Valsts robežsardzes pārstāvji divreiz viesojušies slimnīcā, lai noskaidrotu, kāds ir Ļubovas veselības stāvoklis. Valsts robežsardzē nebija iespējams saņemt atbildi, vai tā slimnīcā iegūto informāciju izmantos, lai varētu palīdzēt šai krievu sievietei beidzot doties atpakaļ uz mājām.

Jūlija beigās paciente ar slimnīcas darbinieku palīdzību uzrakstījusi vēstuli Krievijas vēstniecībai, lai viņai palīdz atgriezties mājās, un ar nepacietību gaida atbildi.

Savukārt aprīļa beigās darba vizītē uz Kazaņu devās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laila Ivāna toreiz sacīja, ka priekšsēdētājs par Ļubovu informēs Kazaņas amatpersonas. Ņemot vērā, ka ir atklāts tiešais avioreiss starp Rīgu un Kazaņu, Ļubovas aiztransportēšana būtu tīrais nieks un arī biļete turpceļam nebūtu nekas ārkārtējs – to taču Krievijas pilsonei varētu uzdāvināt vai nu Rīgas pašvaldība, vai arī lidsabiedrība “Air Baltic”, ja vien Krievijas vēstniecība piešķirtu robežas šķērsošanas atļauju. Pēc vizītes L. Ivāna informēja, ka Ušakovs esot lūdzis Kazaņas pusei rast risinājumu.

Pēc neilga laika Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Iveta Strautiņa – Ušakova saņēmusi e-pastu no Kazaņas pašvaldības, ka esot izdevies atrast Ļubovas māsu Nadeždu, kura dzīvojot Beļarskas ciemā Aleksejevskas rajonā. Divas viņas māsas Anna un Olga, kā arī brālis Mihails diemžēl esot miruši, nesagaidot Ļubovu mājās. Amatpersonas atradušas arī informāciju par Ļubovas dzīves gājumu – viņa strādājusi gan pastā, gan arī medicīnas iestādē par saimniecības māsu. Radinieki esot komunicējuši līdz 1990. gadam, bet pēc tam attiecības pārtrūkušas. Kaut gan māsu meklējuši, tomēr nav izdevies atrast, un radinieku vidū sākušas izplatīties baumas, ka Ļubova iestājusies kādā sektā. E-pasta vēstulē norādīts, ka Nadežda, kura dzīvojot Beļarskas ciemā, esot slima, tāpēc nespējot rūpēties par Ļubovu, bet nav atteikusi māsu pierakstīt savas mājas adresē. Ja Ļubovai būšot pieraksts, tad viņu varēšot iekārtot sociālās aprūpes centrā Aleksejevskas rajonā, tā Kazaņas pašvaldībai apsolījis Aleksejevskas rajona izpildkomitejas vadītāja vietnieks. Taču nelaime tā, ka Krievijas iedzīvotājai ir pazudusi pase, un, kamēr Krievijas puse nav noskaidrojusi, vai Ļubova ir Krievijas Federācijas pilsone un kur ir reģistrēta viņas dzīvesvieta, Krievijas vēstniecība Latvijā nedod viņai vienreizēju atļauju, lai varētu šķērsot robežu, un nepalīdz arī finansiāli.

Daktere Ķiece apgalvoja, ka pacientei ārstēšana nav nepieciešama, ka viņai tiekot sniegta sociālā aprūpe ar trīsreizēju ēdināšanu un ka viņai vajadzētu uzturēties nevis slimnīcā, kur gultas nepieciešamas pašmāju cilvēkiem, bet gan bēgļu izmitināšanas centrā Muceniekos.

RPNC vecāko juristi Indiru Ozolu Krievijas puses vienaldzība pret savu cilvēku mudinājusi uzrakstīt vēstuli Vladimiram Putinam, kurš bieži savās publiskajās runās uzsver, ka ļoti rūpējoties par saviem tautiešiem ārvalstīs. Lai palīdzot Ļubovai nokļūt mājās! Arī no Kremļa nekādas atsaucības.

Psihiatriskā dienesta vadītāja Ķiece skaidroja, ka paciente ir neapskaužamā situācijā un ka viņu nevar izrakstīt no slimnīcas, sak, ej pa Tvaika ielu vienalga kur!

Atgādināšu, ka Ļubova atbraukusi pie draudzenes uz Rīgu un zaudējusi atmiņu. Vienu brīdi viņa atceras fragmentus no savas dzīves, tad atkal iegrimst savā fantasmagorijā, pēc brīža atgriežas reālajā dzīvē un atceras, kā viņu sauc, kur viņa dzīvo un kā nokļuvusi Latvijā. Ņemot vērā, ka viņa ir lētticīga un naiva, sieviete kādu laiku, visticamāk, izmantota kā nelegālais darbaspēks Centrāltirgū. Līdz brīdim, kad viņai kļuva slikti un tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas viņu aizveda uz slimnīcu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. pār-100 000 atmiņu nezaudējuši Kapu†lerlandes pilsoņi arī pamesti likteņa varā!

 2. Nebūtu brīnums, ja beigā ieraudzīsim TV ekrānos Žirinovski, kas sitīs ar dūri pa galdu un kliegs, ka Latvijā krievus iesloga psihiatriskajās slimnīcās. Lieku reizi nosauks mūs par fašistiem.

 3. lai šo savāc atpakaļ bagātā un dižā Krievija Atbildēt

  Vai šitajai tūristei ir mūžīga uzturēšanās atļauja? Jāizraida atpakaļ uz Krieviju un jātiesā Latvijas amatpersonas, kuras šo par katru cenu grib šo “tūristi” paturēt Latvijā.
  Esmu sašutis, ka mana nodokļos samaksātā nauda tiek tērēta Krievijas pilsones uzturēšanai. Lai Krievija samaksā visus izdevumus, kas saistīti ar šīs “tūristes” ārstēšanu Latvijā.
  Nav normāli, ka Krievijas “tūriste” dzīvo un Latvijas nodokļu maksātāju pleciem. Mums ir savi grūtdieņi kuriem jāpalīdz!

 4. Tā aiziet mūsu vezelības budžets. Visprātīgāk būtu tanti aizvest uz vēstniecību, nosēdīnāt uzgaidāmajā telpā un pamest. Lai liek, kur grib. Tā ir Krievijas teritorija, lai kārto lietas paši. Nekas jau nebūtu pārkāpts – tante ir vesela, nav bezpalīdzīgā stāvoklī.

 5. Sitá sistéma man patík.!!!

 6. Kas kádam patiesíba ko’z acís,ka izmeta manu komentáru.

 7. Tádas nu ir tá lapsas ‘gímja di’zá Putina rúpes par saviem tautie’siem.

 8. patīk krievi, bet riebjas krievu okupanti un noziedznieki Atbildēt

  Gan krievu “aizstāvis” ušakovs un urbanovičs, gan okupanti lindermans un grafists liek “mīksto” reālai savas tautietes aizstāvēšanai. Šie spējīgi tikai brēkt: “mi za pedofila putina! russkih v latvii obižajet!”!

 9. Ko mees te spriezam par Krieviju.cik Latvijaa nav slimniicaa cilvveeku.par kuriem piederiigie neliekas ne zinis{ja nav mantojums}

 10. Krievija miljonsreižu bagātāka par Latviju

 11. Uztur, gādā un maksā par šo nabaga sievieti ko tad Krievijai tur pūlēties.

 12. Dakteris Daikteris Atbildēt

  Viltiga simulante tada…

 13. Labāk te nekā Kazaņā.Tēlo atmiņu zudušo,smiekli nāk.

  • Tu, Andri, laikam esi gaišreģis, ka visu tik smuki saliec pa plauktiņiem. Smieties par citu nelaimi – to tikai latvieši māk..

   • Kundzīt,izskatās,ka pati arī esi latviete.Vai varbūt pļūtina trollis?Ka tik kādu sarīdīt jau no paša rīta.

  • Ja tu domā, ka Kazaņā ir sliktāk, nekā Latvijā, tad stipri kļūdies. Kazaņa ir ļoti skaista pilsēta. Nevajag runāt par to, par ko tev nav ne jausmas.Vienīgais, ka tur arī viņai nav neviena, kas aprūpētu.

Draugiem Facebook Twitter Google+