×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Krievijas tiesa atzīst mirušo Magņitski par vainīgu krāpšanā

LETA/AFPLETA/AFP

Tiesa Krievijas galvaspilsētā Maskavā ceturtdien atzina par vainīgiem par izvairīšanos no nodokļiem fonda “Hermitage Capital” auditoru Sergeju Magņitski, kurš tika tiesāts pēc nāves, un fonda vadītāju Viljamu Brauderu, kurš tika tiesāts aizmuguriski.

Maskavas Tveras rajona tiesa  paziņoja, ka pēc Braudera rīkojuma  Magņitskis organizējis shēmu, lai izvairītos no nodokļu nomaksas.

Tā kā Magņitskis ir miris, lieta pret viņu līdz ar atzīšanu par vainīgu tiek izbeigta, bet spriedums Brauderam, kurš neatrodas Krievijā, tiks pasludināts vēlāk.

Lieta tika slēgta pēc  Magņitska  nāves 2009.gadā, tomēr 2011.gada augustā tika atsākta. Prāva Maskavas Tveras rajona tiesā sākās martā.

Magņitskis tika aizturēts 2008.gadā un pēc cietumā pavadīta nepilna gada 2009.gada novembrī nomira apcietinājumā tādēļ, ka viņam netika sniegta medicīniskā palīdzība. Kremļa cilvēktiesību padomes ziņojumā tika norādīts, ka  Magņitski cietumā spīdzināja un savas pēdējās dzīves stundas viņš pavadīja, ieslēgts rokudzelžos.

Pirms aizturēšanas Maņitskis paziņoja, ka ir atklājis krāpšanās ar nodokļiem shēmu 5,4 miljardu rubļu (86,4 miljonu latu) vērtībā, kurā iesaistītas Krievijas Iekšlietu ministrijas amatpersonas.

Magņitskis   kā Lielbritānijas investīciju fonda “Hermitage Capital” jurists Krievijā un šī fonda dibinātājs Viljams Brauders tika apsūdzēti lietā par fonda izvairīšanos no nodokļiem 522 miljonu rubļu (8,4 miljonu latu) apmērā.

ASV prezidents Baraks Obama 14.decembrī parakstīja tā dēvēto     Magņitska   likumu, kas paredz normalizēt tirdzniecības attiecības ar Krieviju, atceļot kopš aukstā kara laika spēkā esošus ierobežojumus – tā dēvēto Džeksona–Venika labojumu, bet vienlaikus paredzot iebraukšanas un finanšu sankcijas pret Krievijas amatpersonām, kas, pēc Vašingtonas vērtējuma, ir saistītas ar   Magņitska  nāvi Krievijas cietumā 2009.gadā.

Uz “Magņitska  likumu” ASV reaģēja ar aizliegumu no Krievijas adoptēt bērnus uz ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+