×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
21. marts, 2017
Drukāt

Krieviņa negaidītais atlūgums – trīs versijas (17)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Mārtiņš Krieviņš no šodienas pametis Valsts kancelejas (VK) direktora amatu, līdz jauna vadītāja atrašanai šos pienākumus veiks VK direktora vietniece juridiskajos jautājumos Inese Gailīte.

Krieviņa pēkšņais lēmums daudzus atstājis izbrīnītus, jo vēl pirms pāris nedēļām kancelejas vadītājs enerģijas pilns klāstīja savu “deviņu punktu plānu” valsts civildienesta reformām. Ne bijušais VK direktors, ne valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS) par aiziešanas iemesliem sīkākus komentārus pagaidām nesniedz, vien informē, ka amata pamešana notikusi “pēc abpusējas vienošanās”. Tikmēr varas gaiteņos neoficiāli izskanējušas pat vairākas versijas.

 

KNAB priekšnieka meklējumi. Saskaņā ar likumu VK direktors vada konkursa komisiju, kas izvērtē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amata kandidātus. Iepriekšējā KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beidzās pagājušā gada novembrī, bet Krieviņa vadītā komisija toreiz jau pirmajā kārtā noraidīja visus pretendentus uz šo amatu. Tostarp arī atkārtoti kandidējušo Streļčenoku, kuram esot politiskā aizmugure ZZS rindās. Arī premjers Kučinskis toreiz neslēpa savu vilšanos par neveiksmīgo konkursu, kā arī atklāti kritizēja Krieviņa vadīto komisiju, kas esot tikai “vilkusi ķeksīšus” pie formāliem kritērijiem, bet nav vērtējusi kandidātu kompetences. Šā gada marta sākumā valdība izsludināja jaunu konkursu un pretendenti var pieteikties līdz mēneša beigām. Konkursa komisijas vadīšanu pārņems VK direktora pienākumu izpildītāja Inese Gailīte.

 

Vēlme pēc jauniem izaicnājumiem. “Viņš bija kā Antiņš, kuram ir daudz labu un progresīvu domu, bet Latvijā trūka sabiedroto to realizēšanā. Nespējot sasniegt mērķus, viņam zūd motivācija tāpat kā citiem ideālisma pārņemtiem ierēdņiem. It sevišķi, ja viņa prasmes un zināšanas tiek augstu vērtētas ārzemēs,” vērtēja kāda valsts civildienesta darbiniece. Pirms kļūšanas par VK direktoru Krieviņš bija Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) vecākais padomnieks stratēģijas, reformas un politikas veidošanas jautājumos. Arī VK vadīšanas laikā viņš ar premjera atļauju turpināja savienot amatus, paralēli darbojoties OECD kā eksperts. Zīmīgi, ka pirms paziņojuma par amata pamešanu Krieviņš bija devies divu nedēļu atvaļinājumā. Vēl pirms tam viņš iepazīstināja amatpersonas un sabiedrību ar savu “deviņu punktu plānu” valsts civildienesta reformām. Zinātāji pieļauj, ka civildienesta galva tā rīkojies apzināti, lai pavērotu politiķu un ierēdņu reakciju un varētu pieņemt lēmumu par jauniem izaicinājumiem.

 

Dāmu atriebība. Par VK direktoru Krieviņš kļuva 2015. gada augustā, vēl Laimdotas Straujumas valdības laikā. Pēc stāšanās amatā viņš kā vienu no saviem uzdevumiem minēja spēcīgas komandas izveidošanu, neizslēdzot arī darbinieku nomaiņu kancelejā. Drīz pēc tam amatus VK atstāja Komunikācijas departamenta direktore Laine Kučinska un VK direktora vietniece Eva Upīte. Oficiāli gan toreiz tika skaidrots, ka dāmas amatus pametušas pēc pašu vēlēšanās. Pēc Straujumas demisijas 2016. gada februārī tika apstiprināta Māra Kučinska valdība un E. Upīte kļuva par premjera padomnieci juridiskajos jautājumos. Savukārt L. Kučinska ir valdības vadītāja pašreizējā dzīvesbiedre. “Nu ļoti neveiksmīgi sanāca. Ir lietas, ko daži cilvēki nepiedod. Sliktāks fons veiksmīgai sadarbībai ar premjeru būtu grūti iedomājams,” vērtēja kāds augsta līmeņa valsts pārvaldes darbinieks.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Esmu stāvā sajūsmā par še rakstītiem komentāriem.Esam tomēr vareni,gudri,domājoši,griboši,zinoši,analizējoši utt.Cilvēki mīļie,priecajos,ka esat “pārkoduši”Kučinska nelietības un to,ka viņš ir Hūtes marionete.Vai kāds tagad redz un dzird KO un Kā dara valdība?Sajūta ,ka valstī vispār nekas nenotiek,ja nu vienīgi izdala ES u.c miljonus Ventspilij.Premjers savu ģīmi atrādījis piolnībā,arī Vējonis,kurš nu ir labi iekārtojies gan ar mājokli,mašīnu,kancelejas algām,modes skatēm utt.
  ZZS rullē valsti uz pilnīgu bezdibeni.Sola zelta kalnus ar vienu roķeli,bet ko dara otra un kur ņemt miljonus iztrūkstošos nezina.Kučinskis pusdzīvs,valdība pusmirusi.Gan jau tagad ieraus KNABā kādu Hūtes papagaili. ZZS varu sagrābj ne pa jokam un neviens NEPROTESTĒ kungi un dāmas !!
  P.Globs,Čeinijs,Stoltenbergs u.c. uztraucas par Putina nodomiem par Baltijas valstīm tapēc šurp sūta SAVUS karavīrus,BET Kučinskis vakar muld,ka tagad nu gan mums nekas nedraud no Rasejas.KURAM tad taisnība? Varbūt Lukjanovs Brigmanim apsolīja ko te ta tet?Quo vadis Latvija?

 2. TIEŠĀM! Kučinskis uz Krieviņa kunga fona izskatījās nožēlojami! Ko tad gribam no VIDUVĒJĪBAS Kučinska??? Kučinskis un ZZS arī NEPIEĻAUS, ka Krieviņa kungs varētu būt KNAB vadītājs, JO krieviņa kungs ir ZINOŠS darbinieks, DOMĀJOŠS prespektīvā, PĀRLIECINOŠS, RAITU UN KONKRĒTU valodu! Ideja samazināt valsts pārvaldes aparātu laikam ĻOTI NEPATIKA Kučinskim un ZZS!?? DĀMU ATRIEBĪBAS versija nav izslēgta!?? Uz KO IR SPĒJĪGAS SIEVIETES, KOMENTĀRI LIEKI! Vīrieši NEKAD to nedabūs gatavu! Turpinājumā mana doma ir Jāņa komentārā!

 3. Kāds sīks un atriebīgs cilvēciņš ir šis Kučinskis, salīdzinot ar erudīto un godīgo ierēdni Krieviņu. Redz, atkārtoti neievēlēja Lemberga iecelto Streļčenoku, kancelejā darbu bija spiesta pamest Kučinska sieva
  un kur tad vēl Krieviņa iecerētās valsts pārvaldes reformas! Ekskomunisti ne pa jokam nobijušies, ka
  šādi var pazaudēt iesildītās vietas un pēc tam arī varu. Tāpēc arī šī Krieviņa “aiziešana pēc paša vēlēšanās”. Kā padomju laikos! Un vai tad Saeimai nekas nav jāizmeklē, kā notiek darbs un izrēķināšanās valdībā? Tautai jau vispār nekas nav jāzina, jo Kučinskim tā ir ierasta prakse. Cik ilgi vēl turpināsies šī komunistu pieņemtā kārtība, turēt tautu informācijas “būrī”?

 4. Ku\cinski ,tu neesi lasījis Satversmes pirmo pantu? Tas tagad uz zeltīta dēļa izkarināts saeima ssēžu zāles paša priekšā un tur teikts ,ka suverēnā vara Latvija pieder tautai,bet nevis kādam tur Kučinskim Un tev ir pienķums atbildēt tautai uz jebkuru tās uzdotu jautājumu ,ARī uz šo-kāpēc no amata tika atbrīvots “”Mūsdienīgi domājošs un perspektīvu iniciatīvu bagāts cilvēks _Valstss Kancelejas vadītājs Krieviņa k-gs???Un tev nav savam darba devējam ,tautai,pateikt ,ka nekādus komentārus nesniegsi Tauta grib zināt ,uz kurieni vecie sagrabējušie komunistu pēctečii valsti un tautu ved??? Vara to prasīt pieder mums ,tev ir tikai pienākums topildīt Saeims pirmais pants nosaka ,ka tev nav tiesību ignorēt tos ,kam pieder šjā valstī vara,tev ir pienķums pildīt varas vēlmes UN varatev prasa atbildēt ,kāpēc atlaifdi Krieviņa kungu Ja negribi pildīt tautas gribu ,tad -vācies pats !!!

  • Ne jau Kučinskim pieder vara Latvijā. Latviju pārvalda trīs lielzagļi.Un tiem tāds Krieviņš ļļļļoti netīkams.

 5. Kāpēc nav versija, ka gribēja samazināt valsts pārvaldes aparātu??
  Vai tad tā nebij Krieviņa ideja?
  Kāds ir gudrāks un var pateikt prieksā?

 6. Kučinskis, kā LV premjērs izskatās slikti, kas ir nepārliecinošs, nepārzinošs procesus valstī un izskatās pēc marionetes, kas pilda citu norādījumus. Tāda pati muldēšana notiek ar nodokļu reformu- nav nekādu aprēķinu un pamatojumu, kas izskatās tikai pēc darbības imitācijas un kaut kādiem solījumiem ,,augam gudri”, jo tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Kučinskis neprot sastrādāties ar cilvēkiem, kas ir par viņu gudrāki, erudītāki, profesionālāki. ZZS ir vajadzīgs kancelejas vadītājs, kas visas darbības saskaņotu ar ZZS valdi. Kāds lielisks tandēms ir LIAA direktors Ozols un Lembergs.

 7. Nožēlojami un skumji. Vecie un dumjie nepadosies, kā nu bez siles iztiks. Un esam, kur esam.

 8. Kučinskis uz Krieviņa fona izskatījās nožēlojami. Diemžēl, tādā veidā tiek izspiesti spējīgi un zinoši cilvēki.

 9. Vecajai ZZS konmunistu gvardei nu nebija pieņemamas kāda tur jaunā izlēcēja plānotās ierēdņu reformas un tas 3 A lēmums – tikt vaļā. Kučinskim atliek tikai izpildīt – savādāk rīt vari nebūt premjers…
  Un vel KNAB jāvada kādam ZZS patīkamam cilvēkam un to var izkārtot tikai ar VK direktora maiņu ( jaunais būs vel jaunais – nobijies no 3 A zvaniem).
  Veiksmi valsts korupcijā ! Nožēlojams sveiciens…

  • papildus pilsonis Atbildēt

   Vel negaidīti gaidīta ziņa :
   ”Marks Bremmers Pirms 34 min
   Tomēr ir sajūta, ka cilpa lēnām savelkas un Kučinska dienas ir skaitītas… Ne tāpēc, ka valdības krīze. Vnk AL varētu vēlēties svaigu gaisu un restartu! Tad mazais karalis taisīs rokādi – vilks ārā savu kreica dāmu un par premjeri kļūs Reizniece-Ozola!”
   Jā un ne velti viens no 3 A tika sēdināts pie prezidenta pie labās rokas ( uzraugam, laikam, lai tas nesajauc izsaukdams jauno premjeru).

Draugiem Facebook Twitter Google+