×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

Krimas referendumā “nobalsojuši vairāk nekā 44%” iedzīvotāju (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A woman casts her vote while holding her dog at a polling station on March 16, 2014 in Simferopol. Polls opened in Crimea on March 16 for a unique referendum on breaking away from Ukraine and join Russia that has precipitated a Cold War-style security crisis on Europe's eastern frontier. Ukraine's new government and most of the international community except Russia have said they will not recognise a result expected to be overwhelmingly in favour of immediate secession. AFP PHOTO / VIKTOR DRACHEV

Krievijas okupētajā Krimas pussalā līdz plkst.12 referendumā par Krimas pievienošanu Krievijai nobalsojuši vairāk nekā 44% pussalas iedzīvotāju, preses brīfingā paziņoja referenduma organizēšanas komisijas priekšsēdētājs Mihails Mališevs.

“Tādas aktivitātes visā manā darba laikā vēlēšanu komisijā nekad nav bijis,” atzina Mališevs.

Ukrainai piederošajā Krimas pussalā, kuru kopš 28.februāra okupējusi Krievija, 16.martā notiek referendums par pievienošanos Krievijai.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība referendumu, kas notiek Krievijas militārās okupācijas apstākļos, uzskata par nelikumīgu. Krimas tatāri, kas sastāda 12-15% no pussalas iedzīvotājiem, referendumu boikotē.

Kā vēsta aculiecinieki, referenduma amatpersonas balsošanā ļauj arī piedalīties cilvēkiem, kas nav iekļauti vēlētāju sarakstos, arī Krievijas pilsoņiem.

Krimā Bahčisarajas rajona apvidos, kur kompakti dzīvo Krimas tatāri, referendums par pievienošanos Krievijai nenotiek, jo tur nav izdevies izveidot vēlēšanu komisijas, radio “Brīvība” paziņoja Bahčisarajas rajona valsts administrācijas priekšsēdētājs Ilmi Umerovs.

Krimas tatāru kompakti apdzīvotajos apvidos nav izveidoti balsošanos iecirkņi, sacīja amatpersona, to skaidrojot ar to, ka nav cilvēku, no kuriem varētu izveidot balsošanas komisijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Krimas Tatāriem jārīko savs referendums par atvienošanos no krimas.

  2. Tās vēlēšanu urnas, kuras rāda TV, gan tādas pustukšas izskatās. Bet gan jau pievakarē vēlētāju skaits trīskāršosies un viss būs “o kei”. Prognozēju, ka par Krimu Krievijas sastāvā nobalsojuši būs ne mazāk kā
    80%! Bet galvenie notikumi un “tautiešu aizstāvēšana” risināsies nākošā nedēļā, šī ir tikai priekšspēle, jo Janukovičs no Krievijas pierobežas arī brīdināja, ka “ilgi vairs nebūs jāgaida”…

Draugiem Facebook Twitter Google+