×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Krimas tatāri iesaistās cīņā pret okupāciju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vairāki simti Krimas tatāru aktīvistu jau vairākas dienas, protestējot pret Krievijas īstenoto viņu dzimtenes okupāciju, bloķē ceļus, kas ved no Ukrainas kontinentālās daļas uz Krimu. Bez transporta blokādes tatāri gatavojas panākt arī Krimas elektroapgādes atslēgšanu. Šo akciju jau dēvē par “Krimas Maidanu”. Neraugoties uz okupāciju, Krima, kuru ar Krieviju saista vien pārslogota prāmja līnija, joprojām zināmā mērā ir atkarīga no Ukrainas enerģijas un pārtikas piegādēm. Lai gan aktīvisti paziņojuši par ilgstošu blokādi, analītiķi brīdina: jau drīz gaidāma Krievijas atbildes reakcija.

Kopš 20. septembra uz ceļiem trīs robežšķērsošanas vietās, kas savieno Ukrainu ar Krimas pussalu, izvietoti betona bloki. Tie neļauj tālāk doties kravas automašīnām, kas piegādā Ukrainā ražotos pārtikas produktus Krievijas anektētajai pussalai. Protesta akcijas dalībnieki, kuriem pievienojušies arī ultranacionālā grupējuma “Labējais sektors” aktīvisti, robežas šķērsot ļauj tikai vieglajām automašīnām, mikroautobusiem un kājāmgājējiem. Kontrolpunktos dīkstāvē stāv simtiem kravas automašīnu. Tas izraisījis neapmierinātību kravas pārvadātājos, taču situācija robežpunktos ir salīdzinoši mierīga. Daudzi no šoferiem, redzot, ka nespēs šķērsot robežu, griežas atpakaļ, ziņo UNIAN. Krimas tatāru līderis Mustafa Džemiļevs pieļāvis, ka Krimas blokāde varētu turpināties vismaz pusgadu. Tuvākajā laikā anektētajai pussalai tiek solīta arī elektroenerģijas piegādes pārtraukšana, vēsta “DW”. Ukrainas “Petro Porošenko bloka” deputāts un Krimas Tatāru parlamenta priekšsēdētājs Refats Čubarovs, kuram Krievijas varas iestādes liegušas iebraukt Krimā, paziņojis, ka elektroenerģijas piegāžu pārtraukšana varētu būt nākamais protesta akcijas solis. “Mēs neizslēdzam, ka Krimai tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde,” viņš vakar paziņoja intervijā Ukrainas televīzijas “Kanālam 5”. Viņš neprecizēja, kā šie pasākumi varētu tikt īstenoti, vien piebilda, ka elektroenerģijas piegādes varētu tikt pārtrauktas jau oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tataru vadoni ir palikusi bez biznesa Krima,sacies biznesa pardalees pie Krimas robezas proces. Produktu daudzums no Krievijas atlauj pilnigi ateikties no Ukrainas. Tada veida Ua pasi sevi soda.

Draugiem Facebook Twitter Google+