×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Kristīne Gailīte dziedās garīgās mūzikas programmu “Dvēseles gaisma”

Foto: LETAFoto: LETA

Soliste Kristīne Gailīte.

Latvijas Nacionālās operas soliste, soprāns Kristīne Gailīte kopā ar Vācijā dzīvojošo mecosoprānu Jekaterinu Novikovu un ērģelnieci Jevgēniju Ļisicinu ar diviem klasiskās garīgās mūzikas koncertiem ceturtdien uzstāsies Rīgā, aģentūru BNS informēja koncertu organizatoru pārstāve Laura Kuršīte.

Klasiskās garīgās mūzikas programma “Dvēseles gaisma” 17.martā plkst.18 izskanēs Rīgas Sv.Pāvila evaņģēliski luteriskajā baznīcā un 20.martā plkst.17 Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Ieejas koncertos būs par ziedojumiem. Koncertā tiks izpildīta tāda klasikas pērle kā Džovanni Batistas Pergolezi “Stabat Mater dolorosa” divām balsīm un ērģelēm, kā arī Antonio Vivaldi un Johana Sebastiana Baha ērģeļmūzikas un vokālie solo skaņdarbi.

Gailīte kopš 1998.gada strādā Latvijas Nacionālajā operā. Viņa aktīvi koncertē un kā koncertdziedātāja piedalījusies vokāli simfonisko darbu atskaņojumos, kā arī iestudējusi vairākas kamermūzikas programmas. Gailītes repertuārā ir virkne operlomu. Kopš 2003.gada viņa ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) vokālās nodaļas pedagogs. Gailīte absolvējusi JVLMA Vokālās nodaļas Lilijas Zilveres klasi 1998.gadā un maģistrantūras Anitas Garančas klasi 2003.gadā. Vokālo meistarību viņa papildinājusi meistarklasēs Latvijā un ārzemēs.

Novikova ar klasisko mūziku nodarbojas no sešu gadu vecuma. Viņa mācījusies pie JVLMA un Latvijas Nacionālās operas un baleta meistariem, strādājusi ar pasaulē atzītiem operas vokālajiem pasniedzējiem. 2015.gada vasarā un decembrī Novikova sniedza vairākus garīgās mūzikas koncertus Rīgas baznīcās kopā ar ērģelnieci Ļisicinu un vokālistēm Olgu Pjatigorsku un Kristīni Gailīti.

Ļisicina savos darba gados nospēlējusi vairāk kā 1000 solokoncertu, ierakstījusi vairāk nekā 20 ilgspēlējošās plates ar klasisko mūziku un koncertējusi Eiropas valstīs, ceļot Latvijas prestižu ārzemēs. Viņa ierakstījusi arī astoņus kompaktdiskus. Ļisicinas repertuārā ir visi Baha skaņdarbi, kā arī daudzi Makša Rēgera, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Ferenca Lista un citu komponistu klasiķu un mūsdienu autoru darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+