×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

Kučinskim Maltā jāatbild par pensijām, valsts tēriņiem un ZZS ministru slaveno tikšanos (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Foto - Timurs Subhankulovs

Piektdien Rēzeknes novada Maltas jaunuzceltajā daudzfunkcionālajā sporta zālē norisinājās gadskārtējie grāmatu svētki un ar novada iedzīvotājiem “Latvijas Avīzes” organizētajā diskusijā tikās Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Diskusijas tēma – “Vai 25 gadu laikā esam kļuvuši neatkarīgāki?”, bet pirmais jautājums – ko atceraties un kā jutāties dienā pirms ceturtdaļgadsimta?

“Atceros, ka likās, ka viss ir sagāzies, uznākuši melni mākoņi un tas ir bijis tikai sapnis par neatkarību. Kad sāku analizēt un domāt, sapratu, ka jācīnās un tās vēl nav gluži beigas, bet pirmais iespaids bija traks. Tolaik es strādāju Valmierā un uz pusdienlaiku viss skaidrojās, un kas man palicis atmiņā – kopš tā laika izmainījās cilvēki – vieni kļuva jautrāki, otri daudz bēdīgāki. Mainoties apstākļiem, mēs paši kļūstam dažādi,” augusta puča dienas atcerējās Kučinskis.

Bet cik droši, neatkarīgi un latviski pēc divdesmit pieciem gadiem jūtamies? “Katram zālē sēdošajam uz šo jautājumu būtu cita – sava atbilde. Noteikti nebūtu viens viedoklis, bet katram būtu sava taisnība. Mūsu lielākais ieguvums pēc šiem 25 gadiem ir tas, ka mēs katrs droši varam izteikt savas domas, palikt pie sava viedokļa un nebaidīties, ka mums ir jābūt ar “pareizo viedokli”. Un tā ir mūsu brieduma pakāpe. Otrs – mēs kā valsts, esam šobrīd tik aizsargāti kā nekad, jo NATO klātbūtne un tas, ka mēs esam kopējā saimē, nepadara mūs ne par mata tiesu no kāda atkarīgus. Tas mums dod iespēju droši strādāt un veidot savu dzīvi, dzīvojot ar pārliecību, ka mūs aizstāvēs. Runājot salīdzinājumos, Eiropas Savienība un Latvija jau arī ir kā Malta un Rēzeknes rajons, kas apvienojušies vienā novadā. Malta no novada paņem visu to labāko, ko viņa no novada var paņemt un mums vajag visu labāko paņemt no Eiropas Savienības, saglabājot savu pašcieņu,” atbildēja premjers.

Diskusijas laikā Kučinskis atbildēja uz novada iedzīvotāju jautājumiem gan par pensijām, veselības aprūpi, latviešu valodu un neliederīgu naudas tērēšanu. Viens no aktuālajiem šī brīža jautājumiem bija par nesen notikušo ZZS ministru un Krievijas vicepremjera Arkādija Dvorkoviča tikšanos. Galvenais jautājums – vai viņš par to ir zinājis?

“Protams, ka zemkopības ministrs mani informēja par viņa vizīti, kurā viņš mēģinās runāt un risināt jautājumu par zivju produkcijas iespējamo eksportu uz Krieviju. Tā nekādā gadījumā nav valsts oficiālā pozīcija, ne arī ZZS oficiāla pozīcija. Tas bija tikai saimniecisks process, kurā ministrs var kaut ko var līdzēt. To, ka viņš aicinās sev līdzi palīgspēkus, to gan es nezināju. Bet arī tur es nekā nosodāma neredzu, jo nav viņi nepilngadīgi bērni, paši zina un atbild par to, lai sarunas nekaitētu mūsu valsts oficiālajam tēlam. Vai tā ir jauna ZZS politikas veidošana? Noteikti nē, jo es katru ministru vērtēju neatkarīgi no partejiskās piederības – man viņi ir lielāki vai mazāki lietaskoki. Mēs esam komanda un ZZS nemaina ne pozīciju, ne kursu. Katrs savu iespēju robežās risina savus jautājumus. Tikai blakus partija to pamana un uztaisa no tā troksni. Tā politikā notiek. Pirmdien Dūklava kungs atgriezīsies darbā un atbildēs uz visiem jautājumiem. Iespējams, ka tādos gadījumos labāk ir pateikt, ka notiks šāda tikšanās un darīt to pilnīgi atklāti. Man nepatīk, ka skandāls ir iznācis, bet ko lai dara,” situāciju skaidroja Kučinskis.

Visu diskusiju lasiet otrdienas, 23. augusta laikrakstā “Latvijas Avīze”.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Vai tiesam ir nozime komentet “zalo” cekistu sadarbibu ar sizofreno kremla cekistu punduri ? Vai tiesam kadam vel nav skaidrs kas ir “zalie” NATO ienaidnieki ES un NATO Valsti Latvija ?
  Ja,kadam ,patiesam,tas nav skaidrs tad varbut ir ieteicams atgadinat,ka ZZS ar pretvalstisko elementu no Puzes bunkura prieksgala tikai nedaudz atpaliek pretvalstiska darbiba,un Valsts budzeta izlaupisana no kremla cekistu politiskas apvienibas SC / vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ.

 2. Vai kāds jau ir saņēmis pārrēķināto pensiju? Ir jau augusts, kā bija solīts.

 3. Jā , diezgan bēdīgi , sarkanā krāsa dominē un visu laiku velk šos “zaļos” uz austrumiem. Un vēl…. Cik ciniski, pēc tā ka Latvijas lauksaimnieki cietuši ntās reizes no Krievijas politikas un krīzēm, ir vēl joprojām censties orientēt Latvijas zemnieku uz Krievijas tirgu . Vai tad tiem exkomunistiem vēl nav pielecis, ka mūsu zaudējumi un lauksaimniecīb cieš no tā ka neesam maksimāli orientēti uz ES un citiem tirgiem ? Jā , tur vajag kvalitāti un nevar uzreiz noraust lielo piķi, bet orientācija uz Krieviju patlaban ir vispār nepieņemama .

 4. Krievija ir mūsu kaimiņš un tā ir Latvijas iespēja sadarboties ar Krieviju, lai veicinātu ekonomisko attīstību. Lielākā daļa ES valstu zem galda sadarbojās ar Krieviju, jo viņas domā par savas tautas labklājību un izdevīgu biznesu. Mūsu valdība ir tik pazemīga, gļēva, iztapīga ES prasībām. Bet kāpēc ES pieļauj, ka Latvijā ir minimālais iztikas grozs 128 eiro mēnesī, mēs dzīvojam brīvajā tirgū un visas cenas ir puslīdz vienādas ES. Kas eiropiešiem ir vienas dienas nauda ar to Latvietim jāiztiek veselu mēnesi. Kāpēc visas ES institūcijas par to klusē un neliek valdībai nodrošināt visiem darba nespējīgiem cilvēkiem normālus iztikas līdzekļus. Tanī pašā laikā valsts uzņēmumos algas ir no 20 000- 60 000 eiro mēnesī, pensijas dažiem kā mēs zinām 19 000 eiro mēnesī.

 5. Tas ir ministru tiešais pienākums meklēt lauksaimniecības produkcijas realizācijas tirgu un glābt Latvijas
  Lauksaimniecību.Te politikai nav vietas.No Latvijas “sankcijām” Krievija tikai iegūst.

 6. =Vai tā ir jauna ZZS politikas veidošana? Noteikti nē, jo es katru ministru vērtēju neatkarīgi no partejiskās piederības – man viņi ir lielāki vai mazāki lietaskoki.=
  Tad jājautā, kurš melo labāk? Ja trīs valdības VIENAS PARTIJAS ministri tiekas ar Kremļa ministru embargo laikā – vai risina tikai šprotu lietas vai drīzāk jaunas valdības aprises ZZS un SC ? Ja būtu vel ārlietu ministrs kā dalībnieks vel ko varētu saprast …, bet te?
  Var jau būt , ka Kučinski ZZS saimnieki pat neņēma par pilnu un kā rotaļu premjeru – puišeli atstāja aiz durvīm – vaicājiet to Lembergam un Brigmanim.

  • ja būtu vel ārlietu ministrs kā dalībnieks vel ko varētu saprast …, bet te?(C)
   Tas nu gan ir īstais sarunu vedējs. Vienīgais ko viņš prot ir graut Latvijas ekonomiku un uzlikt iebraukšanas aizliegumus cilvēkiem kuri neatzīst pedodeģenerātu propogandu.:D

 7. ušaks no rašes vēstniecības jau pārmeties uz tiešajiem ar kremli…
  “- Viss kārtībā, ak, cienījamā kundze. – ” ???

 8. Saimniecisks process – nodot ES(kāda arī viņa nebūtu) ???
  Savu tautu jau nodevuši !!! Saimniecisks process ???

 9. “… mēs katrs droši varam izteikt savas domas, palikt pie sava viedokļa un nebaidīties, ka mums ir jābūt ar “pareizo viedokli” ..- un tas ir viss: vari riet kā ķēdē piesiets suns pret Kučinski, pret Lembergu un pret prezidentu, kurš tiekas kā ar brāli ar tiesājamo par smagiem noziegumiem un nekas no tā nemainīsies un tu neko ar savu runāšanu, riešanu, nepanāksi, ķēdē kā biji pirms runāšanas, tā paliksi ķēdē. Lai cik okupācija ir nepieņemama un ļauna SAVĀ IZPAUSMĒ UN PRIVILĒĢIJĀS UN NEDROŠĪBĀ, JA TO NEPIEŅEM UN PAT JA PAMĒĢINI KRITIZĒ, BET CITĀDI – JA TU UZRAKSTĪJI AVĪZĒM BIJA REAKCIJA, bija RĪCĪBA UN ATBILDĪBA, bija kam pasūdzēties – Maskava vai partijas komiteja, darba vietai pat, jebkur, bet tagad tu esi vergs, pazemots un apsmiets. Tavus datus izsmērē uz sienas un zina visi, bet tu vareno, arī uzņēmēju, citu personu datus, kas vajadzīgi vai tiesai, nevari dabūt – tev noliek priekša Datu aizsardzības likumu, komercnoslēpumu, ierobežotu pieeju utt. Okupācijas režīmā varēji iesniegt sūdzību tiesā bez juridiska pamatojuma, tiesa pati sameklēja – ir likums vai nav.kāds likums, tagad tev vajag advokātu, kam jāziedo simti un tūkstoši, kuru tev nav. Tu vari sūdzēties Briselei līdz izmisumam – nedzirdēs, bet Eiropas cilvēktiesību tiesā – sadzird cietumniekus, bet pārējie 99% gaida 3-6 gadus, kad pasaka – tava sūdzība neatbilst Konvencijai un ej bekot – motivāciju, kādēļ neatbilst, nedabūsi. Tu 5 gadus gaidi, lai saņemtu atteikumu – jo tu vergs šajā Latvijā.
  Vai okupācija tādēļ labāka bija? Nē, tādas lietas nesalīdzina, bet režīms bija izcili demokrātisks un pakārtots tautas masām, tagad – miljoni valda pār mums.
  Vara, ir pamats secināt , ir ļauna, pakārtota naudas varai un alkatībai. Tev ir medicīnas kvotas, vari gaidīt gadu, kad tevi pieņems dakters vai nosprāgsi.
  Un kas no tā mainījās, ja Kučinskis kaut ko atbildēja, kaut kas kaut ko viņam pajautāja, uz viņu parēja? Tev minimalkai pieliek desmit, bet atņem simtiem – paliek labāk?

   • Peedeejaa laikaa paraadaas jauna tipa kremla lakstigalas. Shiet, beigushas kursus Krievijaa. Atlaujas siikumos pakritizeet okupaacijas gadus, tomeer tad visumaa viss bija labi, bet tagad viss slikti. Nav praata darbs ielaisties diskusijaas, jo kremla lakstiigalas nedriikst mainiit savu viedokli. Tagad viss slikti UN NEKAA LABA – toreiz (OKUPAACIJAS GADOS) bija zelta dziiviite.

    • Nevajag uzmesties par VISZINI!!
     Visu labo no iepriekšējas valdīšanas nevajadzēja ar kājām samīt un izmest mēslainē!! Tagad likumi izstrādāti tikai “biezajam”galam, nenoliedzams fakts. Ļoti daudz netaisnības, pazemošanas (visi NĪ maksājumi, neadekvātās algas tikai ierēdņiem, pensiju sistēma, bankām nekādu nodokļu, bērnudārzi utt.) ikdienas sadzīvē. Arī izglītības sistēma bija stipra. Kāpēc viss bija jānojauc, neko LABĀKU NERADOT VIETĀ??! Tā netaisnība un nespēja NEKO MAINĪT, ir nepanesama, tur tā lieta!!

     • Natai – vismaz daleeji varat staavokli labot atgriezhoties tai psrs dalaa, kur veel arvien nekas nav mainiijies. Veiksmi!

Draugiem Facebook Twitter Google+