×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Kudors: Krievijas ārpolitikas mērķi ir NATO vājināšana un pretrunu veicināšana ES (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Krievijas ārpolitikas mērķi ir sašķelt eiroatlantisko telpu – vājināt NATO un radīt pretrunas Eiropas Savienībā – tādējādi veicinot to, ka Eiropa nav vienota, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Vienlaikus eksperts vērsa uzmanību uz to, ka Krievijas ārpolitikai netīkama ir vienota Eiropa. Viens no Krievijas ārpolitikas instrumentiem ir plašsaziņas līdzekļi. “Pētījumi rāda, ka daļa Latvijas iedzīvotāju skatās tikai Krievijas kanālus. Tie nav citas valsts kanāli, bet gan autoritāras valsts mediji,” norādīja Kudors.

Tajā pašā laikā ir zema iespēja, ka Maskava varētu lemt par tiešu militāru uzbrukumu pret savām kaimiņvalstīm. “Reāla iespēja Baltijas okupācijai nepastāv. Krievijas elite nevēlas karot ar NATO. Lai arī viņi ir palielinājuši savas spējas, pārsvars ir NATO pusē. Pamatmērķis Krievijas elitei ir palikt tajās pašās vietās, kur ir pašlaik,” skaidroja Kudors.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ceturtdien Dānijas ārlietu ministrs Kristians Jensens Rīgā atklās semināru “Komunikācija un attiecības ar masu medijiem Krievijā: platforma debatēm vai hibrīdkarš?”. Augstskola semināru rīko sadarbībā ar Dānijas vēstniecību un Dānijas Kultūras institūtu.

Iezīmējot diskusiju tematus, augstskola norāda, ka Krievijas valdība īpaši pēc Ukrainas konflikta ir izmantojusi dažādas platformas ar mērķi radīt apjukumu sabiedrībā un jaunas robežlīnijas, kā arī kopumā vājināt kaimiņvalstis un Rietumvalstis. Tajā pat laikā ir radušies arī jauni masu mediji un organizācijas ar mērķi piedāvāt alternatīvu informāciju no citiem avotiem.

Seminārā būs divas paneļdiskusijas – “Kā atklāt Krievijas dezinformācijas stratēģiju un uzbrukumus?”, kā arī “Kā stiprināt Krievijas neatkarīgos masu medijus?”.

Seminārā piedalīsies tādi eksperti kā Eiropas Komisijas galvenais padomnieks jautājumos par pilsonisko sabiedrību un masu medijiem Andris Ķesteris, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, Eiropas Savienības (ES) “East StratCom Task Force” pārstāvis Jons Kists (Jon Kyst), Dānijas Karalistes aizsardzības koledžas pētnieks Tomass Nisens (Thomas Nissen), Austrumeiropas politikas pētījumu centra direktors Andis Kudors, izdevuma “Medusa” galvenais redaktors Ivans Kolpakovs (Ivan Kolpakov), Latvijas Televīzijas žurnāliste Olga Proskurova.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ne jau viemēr jākaro – ir jāpagūst nopirkt pāris politiķu un klusi ievest zaļos vīriņus pat žurnālistu vestītēs…

  2. tas ,ko Kudora kungs sauc par Kremļa mērķiem ,itin sekmīgi jau īstenojas.

    • tie “Kremļa mērķi itin sekmīgi īstenojas” jau visiem zināmu apstākļu dēļ; jo nav likvidētas tās okupācijas sekas (“piektā kolonna”), kas apdraud mūsu nācijas attīstību un var izraisīt pat 3. pasaules karu.

Draugiem Facebook Twitter Google+