×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Kukuļņemšanā pieķer kādu Līvānu izglītības iestādes vadītāju

nauda_aploksne3

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) decembrī uzsācis kriminālprocesu pret kādas Līvānu izglītības iestādes vadītāju par kukuļņemšanu ilgā laika posmā saistībā ar pakalpojumu sniegšanu šai iestāde, aģentūru LETA informēja KNAB preses sekretārs Andris Vitenburgs.

KNAB izmeklētājs uzskata, ka Līvānu izglītības iestādes amatpersona prettiesiski pieņēmusi naudu no kāda uzņēmuma pārstāvja saistībā ar līguma attiecību turpināšanu. Sākotnēji kukuļa summa bija daži desmiti latu mēnesī, bet 2012.gadā tā sasniedza 50 latus mēnesī.

Pēc kārtējās kukuļa daļas pieprasīšanas un pieņemšanas decembrī amatpersona aizturēta.

Izglītības iestādes amatpersona atzīta par aizdomās turēto kukuļa pieprasīšanā un pieņemšanā. Tai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums pildīt iestādes vadītāja pienākumus, un par to paziņots pašvaldības domei.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Līvānu novada domes Sabiedrisko attiecību un ārējo sakaru daļas vadītāja Ginta Kraukle, saskaņā ar KNAB lēmumu Līvānu novada dome piemērojusi Līvānu 1.vidusskolas direktorei Maijai Dzintrai Skudrei drošības līdzekli – aizliegumu pildīt izglītības iestādes direktores pienākumus.

Saskaņā ar Darba likuma 114.pantu pašvaldība izbeigusi darba attiecības ar Līvānu 1.vidusskolas līdzšinējo direktori pēc pušu vienošanās.

Ar domes rīkojumu noteikts, ka līdz jauna direktora apstiprināšanai Līvānu 1.vidusskolas direktores pienākumus pildīs direktores vietniece Zeltīte Vanaga.

Firma, no kuras pieprasīts kukulis par līguma attiecību turpināšanu, skolā nomājusi kafejnīcas telpas, maksājot par to oficiālu nomas maksu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+