×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Kūlas ugunsgrēkā gājusi bojā sieviete

kulas_ugunsgreks

Vakar kūlas ugunsgrēkā gājusi bojā kāda sieviete, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā, traģiskā nelaime notikusi Pļaviņu novadā, pie kādām lauku mājām. Pērnā zāle degusi salīdzinoši nelielā platībā, un ugunsgrēks nodzēsts pirms ugunsdzēsēju ierašanās.

Apsekojot ugunsgrēka vietu, atrasta bojā gājusi 1935.gadā dzimusi sieviete.

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 97 kūlas ugunsgrēki, bet kopumā šogad – 756 kūlas dedzināšanas.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai, iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus un sīkdzīvniekus, putnu ligzdas. Vislielākais ļaunums tiek nodarīts, dedzinot kūlu lielās platībās un vēlu pavasarī vai pat vasarā, kad ir pamodušies gandrīz visi dzīvnieki, izveidotas putnu ligzdas, sadētas olas. Turklāt dedzinātas tiek arī putniem nozīmīgās mitrās pļavas, ezeru un upju palienes. Kūlas dedzināšana samazina sugu daudzveidību, un tā vienkāršojas.

Dedzināšanas rezultātā virsroku gūst dažas bieži sastopamas graudzāles ar stipru sakņu sistēmu, kas sāk dominēt agrākās sugu daudzveidība vietā. Tās rezultātā izzūd retās vai tikai dabiskiem zālājiem raksturīgās sugas, bet dedzināšana, sadegot organiskajām vielām, rada arī mēslošanas efektu, kas dabiskai pļavai nav vajadzīgs.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, VUGD informēs Lauku atbalsta dienestu par kūlas degšanas vietām. Šo zemju īpašniekiem par lauku nesakopšanu un kūlas degšanu tiks samazināts Eiropas Savienības mazāk labvēlīgo apvidu maksājums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+