Kokteilis
Latvijā

Kuldīga izstādē Berlīnē saņem ilgtspējīga tūrisma inovāciju balvu 2

Latvijas mazpilsētai Kuldīgai ceturtdien, 6.martā, starptautiskajā tūrisma izstādē “ITB 2014” Berlīnē piešķirta ilgtspējīga tūrisma inovatīva redzējuma balva – “The Vision for Innovation in Sustainable Tourism Award” jeb “VISTA 2014”, liecina Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) informācija.

TAVA atzīmē, ka Kuldīga plašāku ievērību starptautiskā mērogā ieguva jau pērn novembrī Briselē, kur Eiropas Komisijas gadskārtējā konferencē apkopoti EDEN projekta rezultāti un Kuldīga saņēma balvu par inovatīvu pieeju tūrisma attīstībā. Pēc Kuldīgas tūrisma informācija centra (TIC) vadītāja Arta Gustovska vārdiem, uzslavu bija izpelnījušies vairāki kuldīdznieku jaunievedumi, piemēram, videolāzera skaitītājs, kas dod iespēju ne tikai operatīvi un precīzi uzskaitīt TIC apmeklētājus, bet arī analizēt plūsmu noteiktos laika periodos.

Starptautiskajā tūrisma izstādē “ITB 2014” balvu Kuldīgai piešķīrusi tūrisma attīstības organizāciju apvienība “DestiNet Innovation Group” (“DGI”) kopā ar portālu “Vision on Sustainable Tourism”(“Travel Mole”). Uzvarētājs saņems arī 3000 eiro mārketinga aktivitātēm.

Starptautiskā tūrisma izstāde “ITB” (Internationale Tourismus Borse) risinās Berlīnē no 5. līdz 9.martam, pulcējot gan plašu dalībnieku loku, gan lielu skaitu profesionālu apmeklētāju.

TAVA Latvijas nacionālo stendu ar tūrisma saukli “Latvia. Best Enjoyed Slowly” (Izbaudi Latviju nesteidzoties!) Berlīnes izstādē organizē ik gadu. Kopējā stenda platība šogad “ITB 2014” ir 70 kvadrātmetru. Izstādē pārstāvēts nodibinājums “Rīgas tūrisma attīstības birojs”, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija, Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un citi.

Aģentūrā atzīmē, ka piedalīšanās “ITB” ir iezīmīga ar to, ka šajā izstādē Baltijas valstis startē vienoti. Visu triju valstu nacionālie stendi atrodas vienuviet, veidojot kopīgu Baltijas “salu”. Latvijas izstādē akcentē savu bagāto kultūras un vēstures mantojumu, dabas un aktīvo tūrismu, dažādas iespējas atpūsties un piekopt veselīgu dzīvesveidu.

Latvijas nacionālais stends izstādē “ITB 2014” tiek organizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

LA.lv