×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Kur paliek adoptētie bērni


Foto - LETAFoto - LETA

Laikā, kad Latvija piedzīvo demogrāfisko krīzi un valdība ikvienu sievieti aicina un aicina dzemdēt bērnus, esmu pilnīgā neizpratnē, kā tas var būt, ka no valsts uz ārzemēm adopcijā tiek izsūtīti mūsu pašu bērni?

 

Uzzināju, ka pēc mēneša uz ASV no Latvijas tiks aizvesti vairāki desmiti bērnu. Kāpēc tas notiek tādā slepenībā un cilvēki par to neko neuzzina ne no radio, ne televīzijas, ne preses?
Lilija Bērziņa 
Jaunpiebalgā

 

Vai tiešām notiks šāda adopcija, un uz kādām valstīm un cik veci bērni tiek adoptēti? Atbild Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Līvija Liepiņa: “Nekas tāds nav plānots. Ir grūti komentēt, kādus skaitļus “LA” lasītāja ir domājusi. Iespējams, viņa bažījas par viesprogrammām, kurās bērnunamu bērni ciemojas noteiktu laiku vasaras un ziemas brīvlaikos ASV. Šo viesprogrammu mērķis ir kultūras apmaiņa, atpūta, valodas apguve un laika pavadīšana ģimenēs ASV. Pēc tam bērni atgriežas atpakaļ Latvijā. Viņi nepaliek ASV un netiek tur adoptēti.”

Neviens bērns, kuram Latvijā var atrast adoptētājus, netiek adoptēts uz ārvalstīm, uzsver Labklājības ministrijas komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brīvmane. Labklājības ministrija arī aicina iedzīvotājus, kurus uztrauc bērnu adopcija uz ārvalstīm, apsvērt iespēju pašiem kļūt par adoptētājiem, tādējādi ļaujot bērnam uzaugt Latvijā. Tikai tad, ja ģimeni nav iespējams atrast Latvijā, tā tiek meklēta ārvalstīs.
20jul_berni_19

Kā liecina Labklājības ministrijas informācija, 2003. gadā Latvijā tika adoptēti tikai 15 bērni, bet 62 – ģimenēs ārzemēs, 2011. gadā Latvijā tika adoptēti 128 mazuļi, bet uz ārvalstīm – 131.

2011. gada 31. decembrī adopcijas reģistrā bija iekļautas ziņas par 1214 adoptējamiem bērniem (2010. gada 31. decembrī – 1263 bērni), no kuriem 459 bērniem noteikta invaliditāte vai bija ievērojami veselības traucējumi.

Arī pērn saglabājās tendence, ka Latvijas adoptētāji galvenokārt vēlas adoptēt vienu mazuli līdz triju gadu vecumam bez ievērojamiem veselības traucējumiem. Taču lielākajai daļai adoptējamo bērnu ir brāļi un māsas.

Sešas ārvalstu adoptētājģimenes adoptēja vienlaikus trīs brāļus un māsas, kāda ģimene adoptēja vienlaikus četrus un cita – vienlaikus sešus. No ārvalstīs adoptētajiem bērniem tikai 31% bija jaunāki par sešiem gadiem, un no viņiem tikai nepilni 9% bija vecumā līdz trim gadiem.

Pērn bērni tika adoptēti uz ASV – 81, uz Itāliju – 28, uz Franciju – 22, bet uz Šveici – viens.

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+