×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. augusts, 2012
Drukāt

Kur var nopirkt «Latvijas Avīzi»

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Daži mūsu lasītāji sūdzas, ka “Latvijas Avīzi” nevar nopirkt vairākos kioskos un veikalos. “Tirdzniecības vietas pārblīvētas ar krievu laikrakstiem, bet latviešu preses izdevumu tikpat kā nav. Bieži man skaidro – laikrakstu mums neatveda. Tā ir nejēdzība,” neizpratnē ir Dace Apse no Jūrmalas. Bet rīdzinieks Uldis ziņo, ka ”Latvijas Avīzi” nevar atrast tieši veikalā ”Maxima”.

 

Visi aptaujātie veikalu un kiosku pārstāvji teic, ka ar preses piegādi un sadali nenodarbojas veikalu darbinieki, bet gan viņu partneris – uzņēmums “Preses serviss”. Vienīgais, ko pārdevēji var darīt – piezvanīt un pateikt, ka nepieciešams kāds papildu laikraksts, lai nākamajā reizē sūtītu vairāk.

“Preses servisa” mārketinga direktore Inga Samoviča skaidro, ka “Latvijas Avīzes” pieejamība veikalos ir atkarīga gan no pieprasījuma, gan arī atvēlētā vietas lieluma, kurā var izvietot preses izdevumus. “Diemžēl nevienā veikalā nav iespējas atvēlēt presei tik daudz vietas, lai tur izvietotu visus Latvijā pieejamos preses izdevumus. Jo mazāks veikals, jo mazāka ir plauktu vieta, kurā var izvietot avīzes un žurnālus. Uz tirdzniecības vietu tiek piegādāti tie preses izdevumi, kurus pircēji pērk visvairāk un kas sniedz lielāku apgrozījumu,” teic I. Samoviča. Līdz ar to atsevišķi laikraksti netiek piegādāti vispār. I. Samoviča vēl piebilst, ka “Maxima” un “Plus punkts” ir vairāk krieviskas tirdzniecības vietas, kurās parasti vairāk vietas atvēl presei krievu valodā, bet “Rimi” un “Narvesen” ir latviskākas.

Par to pārliecinos Ķengaragā. Kāda ”Plus punkta” pārdevēja stāsta, ka viņu kioskā nav nevienas avīzes latviešu valodā jau kopš Jaungada, ir tikai žurnāli. Taču netālajā “Narvesen” ir latviešu avīzes. Noskaidroju, ka todien uz kiosku tika atvesti septiņi “Latvijas Avīzes” eksemplāri un līdz vieniem dienā bija atlikušas tikai trīs avīzes. “Vienu dienu izpērk visas avīzes, citu dienu nedaudz paliek pāri. Nevar žēloties, ka laikrakstu nepērk, jo Ķengaragā nav tikai krievi, pietiek arī latviešu,” brīnās “Narvesen” pārdevēja. “Plus punkta” pārdevēja atzīst: “Mēs esam vairāk krievisks kiosks, bet “Narvesen” latvisks. Pircēji ir pieraduši Latvijas presi pirkt blakus esošajā kioskā “Narvesen”.”

 

Ķengaragā veikala “Maxima” direktors Konstantīns stāsta, ka jau kopš aprīļa piedāvājumā nav laikrakstu latviešu valodā, tajā skaitā arī “Latvijas Avīzes”. Paskaidrot, kāpēc tā ir, viņš nevarēja. Agrāk, pat ja pieprasījums bija mazs, “Preses serviss” sūtījis vismaz divas avīzes dienā.

 

Arī Āgenskalna “Maxima” “Latvijas Avīzi” neatradu, taču blakus “Plus punktā” tā bija. Pārdevēja stāstīja, ka dažreiz izpērk pilnīgi visas avīzes, citreiz tieši pretēji – daudz paliek pāri.

Turpretī “Rimi” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere stāsta, ka ”Latvijas Avīze” tiek piegādāta uz ”Rimi” veikaliem visā Latvijā, jo to pieprasa gan Rīgā, gan reģionos. Ja tā neatrodas, tad, iespējams, aizkavējusies piegāde. ”Trijos “Rimi” veikalos Ķengaragā pieprasījums pēc “Latvijas Avīzes” ir vidējs, salīdzinot ar citiem Rīgas rajoniem. Taču, neskatoties uz to, tā ir pārdošanā. “Latvijas Avīzi” vienmēr varēs atrast “Rimi” veikalos Rīgas centrā un Kurzemē, jo tur pircēju ir daudz,” teic D. Valnere.”

Uzziņa

Bez veikaliem Rīgas centrā “Latvijas Avīze” vēl ir pieprasīta “Rimi” lielveikalos Lielupē un Kuldīgā, – informē ”Rimi” pārstāve Dace Valnere.

”Latvijas Avīze” visvairāk pieprasīta ”Maxima” veikalos Ogrē, Bauskā, Limbažos, Talsos, Saldū un Aizkrauklē, – informē ”Preses servisa” pārstāve Inga Samoviča.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+