Pasaulē

Kurdu un arābu alianse sāk pēdējo kauju Rakas atbrīvošanai 0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV atbalstītā Sīrijas kurdu un arābu karotāju alianse Sīrijas Demokrātiskie spēki (QSD) iesaistījusies pēdējā kaujā Rakas pilsētas atbrīvošanai no džihādistu grupējuma “Islāma valsts”.

QDA pārstāvis Mustafa Bali sestdien pavēstīja, ka beidzamā kauja varētu ilgt vairākas stundas vai dienas. Pēc viņa teiktā, “Islāma valsts” kaujinieki izmisīgi cīnās dažos pilsētas rajonos.

Tikmēr Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) paziņoja, ka Raku pēdējās piecās dienās pametuši visi “Islāma valsts” kaujinieki sīrieši, kas kopā ar ģimenēm devušies nezināmā virzienā. Pēc SOHR aplēsēm, Raku pametušo sīriešu kaujinieku skaits ir ap 200.

Tikmēr koalīcija paziņoja, ka pēdējās 24 stundās padevušies aptuveni 100 “Islāma valsts” kaujinieki un tie izvesti no pilsētas. Savukārt ārvalstu kaujiniekiem nebūs atļauts pamest pilsētu. To skaits tiek lēsts uz 150. Tiek uzskatīts, ka viņu vidū ir Parīzes 2015.gada novembra teroraktu organizators, kurš atteicies padoties.

“Islāma valsts” Raku ieņēma 2014.gadā, padarot to par pašu pasludinātā kalifāta “de facto” galvaspilsētu. Kauja Rakas atbrīvošanai no džihādistiem sākās jūnijā.

Saistītie raksti

“Islāma valsts” vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur “kalifātu” un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret “Islāma valsti”, pēdējā laikā džihādistu kontrolētās teritorijas ievērojami sarukušas.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

LA.lv