Laukos
Bizness

Kas pelna miljonus? Pirmo reizi – vērtīgāko lauksaimniecības uzņēmumu TOP 1000

Foto – Shutterstock

Lato Lapsa, pietiek.com, speciāli LA

Rīt, 17.oktobrī, “Latvijas Avīze” sadarbībā ar “Lursoft” pirmo reizi publicēs Latvijas 100 visvērtīgāko lauksaimniecības uzņēmumu – akciju sabiedrību (AS), sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA) un kooperatīvo sabiedrību, kā arī to īpašnieku sarakstu, rindojot tās pēc pašu kapitāla lieluma.

Pēc tam, kad “Latvijas Avīze” septembrī publicēja Latvijas vērtīgāko zemnieku saimniecību sarakstu, daudzi lasītāji interesējās, kāpēc šādi dati nav apzināti arī par lauksaimniecības uzņēmumiem – AS, SIA un kooperatīviem.

Līdz ar to šajā sarakstā apkopotas un pēc pašu kapitāla lieluma sakārtotas visas tās SIA, AS un kooperatīvās sabiedrības, kuru galvenais darbības veids pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem ir lauksaimniecība.

Kā rāda “Lursoft” apkopotie dati, Latvijā ir deviņi lauksaimniecības uzņēmumi, kuru pašu kapitāla apjoms pārsniedz 10 miljonus eiro, – tie ir AS “Balticovo”, kooperatīvā sabiedrība “Latraps”, SIA “Pampāļi”, graudkopības uzņēmumi “Ingleby Dobele Agro” un SIA “Uzvara-Lauks”, daudznozaru uzņēmumi AS “Agrofirma Tērvete” un SIA “Ziedi JP”, kā arī cūkkopības uzņēmums SIA “Gaižēni” un vēl viena putnu fabrika – AS “Putnu fabrika Ķekava”.

No šiem deviņiem lielākajiem Latvijas lauksaimniecības uzņēmumiem ārvalstu īpašniekiem pieder trīs.

Vairāk lasiet rītdienas, 17.oktobra laikrakstā “Latvijas avīze”, kā arī portālā la.lv un laukos.lv.

Jau ziņots, ka zemnieku saimniecību – miljonāru sarakstā – pēc pašu kapitāla apjoma 1. vietā ir Jāņa Vintera zemnieku saimniecība “Līgo” – gada laikā tās pašu kapitāls ir pieaudzis no 6,67 līdz 8,3 miljoniem eiro.

Nākamajās divās vietās, kā rāda “Lursoft” dati, ir Arnis Burmistris ar saimniecību “Vilciņi-1” (4,9 miljoni eiro) un Āris Burkāns ar saimniecību “Sējas” (4,75 miljoni eiro).
Vairāk lasiet šeit

LA.lv