Foto: Fotolia

Kurzemes telefonkrāpniekiem jauna shēma 0

Vakar, 21. janvārī, Ventspilī konstatēti atkal jauni telefonkrāpnieku centieni tikt pie prāvām naudas summām, apvārdojot cilvēkus cienījamos gados, portālam LA.lv pastāstīja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Signe Šteinberga.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde vakar saņēma informāciju par deviņām krāpšanas epizodēm vienas dienas laikā Ventspilī, stāsta Šteinberga, piebilstot, ka, par laimi, nevienā no šiem gadījumiem cilvēki nav noticējuši viltvāržiem un naudu nav maksājuši.

Lielākoties viltnieku rokraksts ir līdzīgs – tiek stāstīts par tuvinieku, kurš, krītot pa trepēm, uzkritis kādam cilvēkam un traumējis viņu, tādēļ steidzami nepieciešama nauda, lai šo lietu nokārtotu bez problēmām, vai arī, ka nepieciešama steidzama operācija. Vēl mēdz melot par to, ka dēls vai meita ar auto ir notriecis bērnu, un nepieciešama neatliekama ārstēšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krāpnieku prasītās summas svārstās no 1000 līdz pat 18 000 eiro, piebilda Šteinberga.

Jau ziņojām, ka 19. janvārī, Ventspilī, kāda sirmgalve kļuva par telefonkrāpnieku upuri, kad, solot palīdzēt nelaimē nonākušai radiniecei, kundzei tika izkrāpti 2000 eiroi.

Nepazīstamas personas piezvanīja uz mājas tālruni un stāstīja par radinieci Baltkrievijā, kura nonākusi nepatikšanās un kurai nepieciešama palīdzība, lai nebūtu “jāiet cietumā”. Tika prasīta konkrēta summa – 4000 EUR. Kundze teikusi, ka viņai ir tikai puse šīs summas. Tad vīrietis, kurš uzdevies par advokātu, atzinis, ka pietiks arī ar to un vaicājis, vai nauda ir mājās, turklāt interesējies, kādās banknotēs. Kamēr norisinājusies šī telefonsaruna, “,izpalīgs” no Ventspils jau bijis pie dzīvokļa durvīm un sirmgalve atdevusi viņam naudu. Vīrieša pazīmes – nevīžīga izskata, tumšās drēbēs ar bārdu.

Sieviete pēc notikušā informējusi policiju un atzinusi, ka notikumi risinājušies tik strauji, ka nav varējusi atgūties, sazināties ar radinieci un noskaidrot, kas par lietu.

VP atkārtoti atgādina, ka, saņemot šāda vai līdzīga rakstura zvanu, protams, nav jāmaksā prasītā nauda, bet gan nekavējoties jāsazinās ar policiju un jāinformē par notikušo, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties personīgi tuvākajā policijas iecirknī. Lai pārliecinātos, ka bažām par tuvā cilvēka dzīvību un veselību nav pamata, ieteicams piezvanīt viņam pašam.

Reklāma
Reklāma

Gadījumos, kad patiešām ir notikusi nelaime, operatīvo dienestu darbinieki nekad nelūdz naudu, uzsver Šteinberga.

Policija aicina būt uzmanīgiem, nepalikt vienaldzīgiem un par šāda veida krāpniecības gadījumiem pabrīdināt savus radus un kaimiņus, īpaši cienījama gadagājuma ļaudis, kā arī izsaka pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš šādos vai līdzīgos gadījumos par notikušo informē policiju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.