×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Kvāpānu dīķos sākta lokāla niedru izpļaušana (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta Kvāpānu dīķos augustā sākta lokāla niedru izpļaušana, informē biedrības “Lubāna vilnis” valdes priekšsēdētāja Liene Skrauča.

Niedres paredzēts izpļaut biedrības “Lubāna vilnis” Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) atbalstītā projektā “Niedru pļāvēja ar aprīkojumu un dūņu sūcēja iegāde niedru izpļaušanai ūdens un vides kvalitātes uzlabošanai Gaigalavas pagasta teritorijā esošajos Kvāpānu dīķos un Lubāna ezerā”.

Projekta īstenošanas laikā biedrība ir iegādājusies niedru pļaujmašīnu ar agregātiem un dūņu sūcēju, lai spētu veikt lokālu niedru izpļaušanu un piekrastes seguma korekcijas gan Kvāpānu dīķos, gan Lubāna ezerā.

Tādējādi plānots ierobežot niedru agresīvo izplatību šajās ūdenstilpnēs. Tas savukārt sekmēs ūdens kvalitātes uzlabošanos un vizuālo koptēlu, veicinot tūrisma nozares, jo sevišķi makšķerēšanas, laivošanas, vindsērfinga, supošanas attīstību, klāsta Skrauča.

Projekts izmaksāja 15 582,38 eiro. No tiem EZF sedza 14 024,14 eiro, bet pārējo – Gaigalavas pagasta pārvalde.

Biedrība “Lubāna vilnis” izsaka pateicību Rēzeknes novada pašvaldībai un Gaigalavas pagasta pārvaldei par sadarbību projekta realizācijā un sekmīgā norisē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir labs pirkums. Liepājas ezerā ar kaut kāds hibrīds bija uz īsu laiku manāms tagad privātais sev paņēmis. Plātījās ka varot nedz visus apkārtnes ezerus savest kārtībā pozēja žurnālistiem un ar to viss beidzās.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.7
Alūksne +10.4
Daugavpils +10.6
Saldus +11.2
Liepāja +13.5
Jelgava +11.9
Ventspils +14.1
Limbaži +10
Madona +10.1
Rēzekne +10.3
Draugiem Facebook Twitter Google+