Latvijā
Politika

Kvoruma trūkuma dēļ atliek Vējoņa rosinātā likumprojekta izskatīšanu par nepilsoņu bērniem0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Kvoruma trūkuma dēļ Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien nevarēja skatīt ierosinājumus Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa parlamentā iesniegtajam likumprojektam par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.

Uz šodienas komisijas sēdi kopumā nebija ieradušies pieci deputāti, tostarp Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP), kura no komisijas zāles izgāja pirms jautājuma skatīšanas.

Uz aģentūras LETA telefona zvaniem un īsziņām Beitnere-Le Galla neatbildēja. Tāpat uz komisijas sēdi nebija ieradusies Saeimas deputāte Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), kura aģentūrai LETA norādīja, ka komisijas sēdes laikā viņa atradās citā komisijā, lemjot jautājumus, kas saistīti ar 34 deputātu parakstīto iesniegumu veikt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķu rosināto pārbaudi ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstības amatam izvērtēšanai.

Sēdi neapmeklēja arī deputāti – Māris Kučinskis (ZZS), Vladimirs Nikonovs (S) un Andrejs Judins (JV).

Aģentūra LETA noskaidroja, ka šie deputāti par savu neierašanos bija iepriekš komisiju brīdinājuši.

Saeimas deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) pēc nenotikušās komisijas sēdes žurnālistiem norādīja, ka ar notikušo ir apmierināts un “šo jautājumu varētu atlikt kaut vai uz gadu”.

Vējoņa iniciatīva paredz vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2020.gada 1.janvāra. Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

Valsts prezidents vēlas par Latvijas pilsoņiem atzīt pēc 2020.gada 1.janvāra dzimušos bērnus, kuriem saskaņā ar likuma “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības” attiecīgo normu būtu tiesības uz nepilsoņa statusu.

Bērns tiktu atzīts par Latvijas pilsoni, ja vien bērna vecāki nebūtu vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu bērnam un bērns nebūtu citas valsts pilsonis.

Priekšlikums ir līdzīgs Vējoņa iepriekš 12.Saeimā virzītajai iniciatīvai, precizējot tās pamatojumu. Valsts prezidents iepriekš skaidroja, ka iniciatīvu iesniedz atkārtoti, ar cerību, ka jaunais parlaments domās citādi, uzsverot, ka ir jāpieliek punkts šim jautājumam.

Saistītie raksti

“Turpināt to, ka valstī ir šāda nepilsoņu institūcija, nav pareizi, un kādā brīdī tam ir jāpieliek punkts. Bērniem, kas piedzimst Latvijā, jākļūst par Latvijas pilsoņiem. Ja vecāki tomēr vēlētos atteikties no Latvijas pilsonības, tad lai viņi raksta iesniegumu un izvēlas to valsti, kuras pilsonību viņi tiešām vēlas,” pērn minēja prezidents.

12.Saeima pērn septembrī noraidīja Vējoņa iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Ierobežos satiksmi Lietuvas prezidenta vizītes laikā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ārkārtas finanšu pieprasījumā Latvijas Radio lūdz šim gadam piešķirt 100 000 eiro
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
LU reģionālajās filiālēs aizpildīti 19% studiju vietu
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija vēlas Eiropas vadītus kuģošanas aizsardzības spēkus Persijas līcī
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē
53 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Ceļmalā baravikas lielākas par grozu! Laimīgie sēņotāji lielās ar guvumu
4 stundas