Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Fani guļ teltīs un iet saunā (plus foto)1

foto: Ilmārs Stūriška

Pasaules hokeja čempionātā Herningā izveidota liela un plaša fanu pilsētiņa, kurā var nakšņot gan teltī, gan kemperī, tāpat arī furgonā izbaudīt saunas burvību.

Milzīgajā teritorijā, kurā risinās pasaules čempionāts, atrodas 11 halles. Ikdienā tajās tiek rīkotas izstādes, koncerti, dažādi sporta pasākumi, bet šajās nedēļās okupējuši hokeja līdzjutēji no visas pasaules. Fani telti nakšņošanai var izvietot gan apjumtā hallē, gan brīvā dabā un arī tā daudzi dara, jo visu čempionātu ir lielisks un saulains laiks. Tāpat teltīs ierīkotas nodalītas telpas, kurās cilvēki var baudīt lielāku privātumu. Vienlaikus iespējams izmitināt ap 700 faniem, bet tik liels pieprasījums neesot. Teritorija ir apsargāta un tajā var iekļūt vien ar speciālām aprocēm.

Cenas nav nemaz tik draudzīgas – telts vieta maksā nepilnus 80 eiro diennaktī, kempera – 65. Šajos variantos iekļautas brokastis. Iespējams noīrēt arī hosteļa tipa istabu – tajā var izguldīt līdz desmit cilvēkiem un kopējā cena ir 37 eiro. Turpat pie fanu pilsētiņas par 25 eiro stundā iespējams arī ieiet saunā, kas izveidota furgonā.

Kā atzina fanu pilsētas darbiniece, nekādi incidenti nav notikuši. Pēc pusnakts esot jāievēro klusums. Ierodoties no vēlajām spēlēm, kas beidzas pirms vienpadsimitiem vakarā, jautrība mēdzot sist augstu vilni, taču visi paklausot lūgumam samazināt tembru. Visvairāk esot somu, dāņu un norvēģu fani. Arī latvieši, bet lielākoties Dānijā dzīvojošie. Kāda sastaptā meitene no Latvijas gan izteicās, ka nedēļas nogalē pilsētiņā mituši vien pieci tautieši.

Saistītie raksti

Uz visu čempionāta laiku kempera vietu izīrējuši Dienvidkorejas, kas debitē elites divīzijā, fani un regulāri arī aicinot pie sevis citu valstu komandu atbalstītājus, iepazīstinot ar kultūras un virtuves tradīcijām.

Galerijas nosaukums
LA.lv