×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Latvijai novēlu būt nacionālai, demokrātiskai, modrai (27)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Manai dzimtenei Latvijai Jaunajā gadā novēlu būt nacionālai, demokrātiskai, modrai. Vairākās zemēs, tostarp Izraēlā, risinās vietumis diezgan asa diskusija starp tiem, kas uzskata, ka valstī nacionālais aspekts stādāms aug­stāk par demokrātisko, un tiem, kas demokrātijas labā noniecina nacionālo īpatnīgumu. Taču patiesi civilizēta un dzīvotspējīga valsts attīstās un plaukst tad, kad tautiskums, kas izpaužas, piemēram, Sa­tversmes preambulā, nesaraujami saistīts ar tiesiskumu, kas balstās uz parlamentāro iekārtu. “Vienotībā”, kas kļuvusi par valdošās koalīcijas mugurkaulu, liek sevi manīt gan liberālas, gan konservatīvas tendences. Un abas gluži labi savienojamas gan ar Latvijas pamattautas nacionālās identitātes stiprināšanu, gan ar Latvijas nelokāmo rietumniecisko izvēli, kas balstās uz cilvēktiesībām.

Jaunajā gadā novēlu Latvijai būt modrai, jo impēriskais Putina režīms pat nedomā atteikties gan no militāriem draudiem, gan no t. s. krievu pasaules mīta, lai grautu Latvijas valsts pamatus. Un nožēlojami, ka Kremlim te piespēlē ne tikai tāds Einārs Graudiņš, bet arī respektablais Imants Kalniņš.

Naftas cenu un rubļa kritiens jūtami iedragājis impēriskās Krievijas ekonomiku, un Putins nokļuvis sprukās. Viņam nav izdevies abus “pareizticīgos” separātistu veidojumus Donbasā padarīt par noturīgu Krievijas protektorātu. Šobrīd vēl nav iespējams izdibināt, cik lielā mērā Baltkrievijas un Kazahstānas prezidentu vizītes Kijevā ietekmēs Krievijas un Rietumu pretstāves turpmāko gaitu, bet jaunas cerības vieš iepriecinošais fakts, ka uz Ziemassvētku sliekšņa, 23. decembrī, Ukrainas parlaments ar 303 balsīm pret astoņām pieņēma likumu par Ukrainas izstāšanos no t. s. neangažēto jeb nepievienojušos valstu grupas. Līdz ar to Ukraina apliecinājusi savu apņēmību sasniegt iecerēto mērķi – galu galā kļūt par NATO dalībvalsti. Priecīga ziņa gadumijā!

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Pilnīga neizpratne par notikumiem Ukrainā un Krievijā.Īpasi no ebreja puses negaidīju aizstāvību ukraiņu nacistiem,kuri Otrā pasaules kara laikā apšāva tūkstošiem nevainīgu cilvēku vadoties no nacionālas piederības – krievus ,poļus un ebrejus.Paldies Dievam,ka mums vel ir tādi gaiši cilvēki,kā Imants Kalniņš ,Raimonds Pauls un Kaspars Dimiters,kuri ar savu vārdu un piemēru liek arī pārējiem aizdomāties par spīti oficiālo mēdiju negodīgai propagandai .

 2. Parasti nozākātāji savos tekstos ataino SAVU PORTRETU! Viņu komentāri nav saistoši, jo sastāv vienīgi no naida. LA lūgums – dzēst naida un lamu vārdu pilnos komentārus krievu valodā. PRETĪGI!!!
  LAIMĪGU 2015.gadu FRANKAM GORDONAM!!! DAUDZ PRIEKA. LABU VESELĪBU JUMS UN JŪSU MĪĻAJIEM!!! PALDIES PAR JŪSU RAKSTIEM!!!

  • Ага, сумашедствие значит. А в зеркало посмотреть не желаете?! Писать комметарии полные лжи и ненависти, но на латышском языке, значит можно и это допустимо и нормально. А вот отвечать на эти комментарии в таком же духе, да ещё, о ужас, на русском языке – это видетели «противно». Ну надо же. Ничего не поделаешь, привыкай памат нация, привыкай….

 3. Lai arī Jums labs gads! lai top aktuāli raksti, kas mums ļoti vajadzīgi, jo nākošgad būs vēl lielāks pretspars jādod Putina lienošajai okupācijai Latvijā. Pirmā tās pazīme jau ir, Rīgā atkal īpaši aktīvi skanēja Jaungada sagaidīšanas salūti pēc Maskavas laika. Jau bija tā kā pieklusuši.

 4. grafist- u v novom godu Atbildēt

  Ot dushi zhelaju tebe nedozhitj do jego vozrasta, pjos paganij.

  • Вот добрым и хорошим людям – желаю добра и любви, а плохим, злым и завистливым – ничего хорошего пожелать не могу, лучше промолчу.

  • A tev, lai Dievs dod ilgu mūžu, ka vari savus bērnus pārdzīvot!

 5. Вот же мерзкий и вонючий старикашка. Ну хотел ты поздравить своих соплеменников с Новым годом, ну просто поздравь и всё. Так нет же, обязательно надо приплести политику, облаять своих политических противников и напоследок, бросить пару какашек в сторону России. Старый ты хрыщь, Россия тебя в упор не видит и не знает, и не нуждается в советах старого пердуна.

  • tu pats es”jevrejs” -padomju žīds. Cilvēks ar mugurkaulu tevi kaitina.
   Paldies par labajiem vārdiem Latvijai no Latvijas patriota – mūsu žīda Franka Gordona!

   • Ни разу не еврей. Непонятно мне, почему эта ваша «мугуркална» всегда через жопу проходит?! Национальная особенность, наверное?

 6. Demokrātijai un cilvēktiesībām jābūt saprātīgai robežai,citādi tām nekontrolēti izplešoties tiks sagrauta pati demokrātija,jo to sagraus un iznīcinās valstis kuras tiek uzskatītas par nedemokrātiskām kā Putina vadībā atdzimstošā impērija un Islama valsts kas veidojas sākot ar Iraku un Sīriju.

 7. Veselību un spēku Frenkam Gordonam! Mums Latvijā par maz pie publicēšanās iepējām tikušu žurnālistu ar talantu, skaidru skatu un savas Dzimtenes mīlestību. Cerams, arī mūsu žurnālisti kaut ko mācīsies no Frenka Gordona. Laimīgu Jauno Gadu!

 8. Paldies par novēlējumiem Latvijai!
  Nebiju iepriekš pievērsis uzmanību šim kungam. Taču redzams, ka viņš ir vieds vīrs. Turklāt drosmīgs runāt trāpīgi (jā, NErespektablā Imanta Kalniņa pielīdzināšana tam tur (sic!) Eināram Graudiņam ir trāpīga runa).
  Tomēr es gadumijā vairāk novēlētu Latvijas iedzīvotājiem pašiem būt saliedētākiem, atbildīgākiem gan vārdos, gan DARBOS, un labvēlīgākiem. Lūdzu, nebūsim paši liekulīgi!
  Lai Jaunais gads nes saticību!

 9. Vislabākais vēlējums latviešiem būtu tikt vaļa no okupācijas režīma lāsta-bijušā totalitārā režīma aktīvistiem,bet Gordona kg.tie ļoti prot izpatikt un tādu vēlējumu no šāda tipa kg. nesagaidīt.

 10. Paldies, cien. Gordona kgs, par laba veeleejumiem manai Valstij, Latvijai!
  Veelu Jums visu to labaako 2015. gadaa, taapat kaa Latviji un Ukrainai! Buutu jauki ar Jums iedzert vienu kausu kvieshu alus naakoshajaa gadaa Maskavaa, sarknajaa laukumaa… Tas nekas, ka nebuus leeti – tieshaam negribu prognozeet cik grivnas maksaas alus kauss Maskavaa, sarkanajaa laukumaa, Ukrainas Uzvaras paraades laikaa… Un vnjkijaa dzeltenaa un zilaa kraasa buus reaals deficiits – kaa tualetes ppiirs vanjku-sovjetu laikaa… jo buus jaapaarkraaso pretiiigaas vatnjiku kremlja sienas Uzvaras – UKRAINAS -kraasaas!Un veel ta maziitinjaa piramiida jaaiztiira, lai uznjemtu jaunu muumiju – lili-pljuutjinu. Bet tas viss – naakoshajaa gadaa!!!

 11. Paldies Gordona kungam par labajiem novēlējumiem!
  Lai možs gars! Gaidīsim jaunus rakstus Jaunajā gadā

 12. sociāli atstumtais Atbildēt

  cienītajam Gordona k-gam ir daudz labu vārdu un teikumu par Latviju , bet šoreiz Vienotībai ticis nepelnīti atziņas vārdi , no kuriem Vienotība ir vēl kā rīts no vakara attālumā , jo atskaitot pašlabumu un nodevību pret Latviju / latviešu tautu ,Vienotībai nekā cita nav !

  • Nemuldi ko nesaproti, tieši tas ir tas, kas Vienotībai ir izdevies perfekti. Gordons no attāluma ir pamanījis, be Tu deguna galā aiz savām sīkām dusmām neredzi. Noteikti arī Gordonu Latvijā daudzkārt ir apvainojuši, bet viņš tomēr redz galveno, tieši ar to atšķirās tādi no pelēcībām.

 13. Paldies godājamam Frankam Gordonam par visiem viņa LA publicētajiem rakstiem! Novēlu Gordona k-gam labu veselību un tik pat “asu spalvu” 2015. gadā!

  • Diemzheel Latvijas iedziivotaaji nav paziistami ar shii subjekta rakstiem aarzemju latvieshu preses izdevumos ,,Latvija Amerikaa,, ,,Briivaa Latvija,, ,,Laiks,,… Visus cieniijamos Latvijas zhurnaalistus vinjsh sauc par ,,rakstonjiem,, (iznjemot sevi un taadus kaa K.Streips,protams) t.i. tos kuri nav Sorosa gaumee.Visaadi vaardos ,,miileedams savu dzimteni,, Gordons faktiski grauj Latviju kaa neatkariigu valsti ar savu ieksh- un aarpolitiku… Kaa interesees ?

   • Tavs komentārs, trolli, acīmredzot ir Pūķina krievnacistu interesēs. Vairums latviešu un citu inteliģentu cilvēku to nopietni neņems.

  • pievienojos Daces teiktajam.
   Te dažam labam ieteiktu ciešāk uzmaukta savas follija cepurītes. Un nav jau nemaz tik daudz to žurnālistu (un streips tiešām ir viens no retajiem kas par tādu var saukties, ties ne vienmēr viņam piekrītu) Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+