Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Signe Prola0

Publicitātes foto, Collage made with FotoJet

Dzīves gudrība

Mēs pa īstam izgāžamies vien tad, kad beidzam censties un mēģināt. /Alberts Einšteins/

Filma

Rūdītu kritiķu atsauksmes par šo kinotriloģiju gan nav glaimojošākās, tomēr skatītājiem tā patīk, un tagad viņi Greja sāgas noslēdzošo daļu “Brīvība piecdesmit nokrāsās” gaida Latvijas kinoteātros tieši uz Valentīndienu. Sākotnējā apsēstība un aizraušanās pāraugusi spēcīgās jūtās, kas vainagojas ar kāzām. Kaislības, erotika, intrigas un visam pāri – mīlestība. Kinoteātros no 7. februāra.

Izstāde

No 9. februāra līdz 11. martam izstāžu zālē “Arsenāls” skatāmi Eiropas mākslinieku grupas “Akroma” zīmējumi. “Akroma” ir Eiropas mākslinieku apvienība, kurā darbojas ap piecdesmit biedru, pārstāvot plašu mākslas mediju spektru – glezniecību, tēlniecību, video, instalācijas, grafiku, grafisko dizainu, performances, skaņu.

Izrāde

Šī opera Latvijā iestudēta pirmo reizi, bet tās saknes meklējamas 1951. gada Venēcijā. “Izvirtības hronika” ir stāsts par kādu Tomu Reikvelu, kurš pamet meiteni Londonas izpriecu dēļ. Par Toma sabiedroto kļūst Niks Šedovs, kurš izrādās pats Nelabais. Toma lomu atveido Pīters Kērks, Mihails Čuļpajevs un Viesturs Jansons, savukārt ļauno tēlu Niku atveidos Rihards Mačanovskis un Armands Siliņš.

Pirmizrāde Nacionālajā operā 15. februārī.

Pasaules plašumos

Cik gan skaisti būtu mīlētāju dienu 14. februārī pavadīt pasaules romantiskākajā pilsētā Parīzē! Ja biedē aukstā ziema, neraizējieties – tikko pati atgriezos no šīs metropoles un varu apstiprināt, ka Parīzē ziemā ir patīkami silts – +13 grādi. Un tieši gada aukstie mēneši ir laiks, kad aviokompānijas piedāvā biļetes par ļoti demokrātiskām cenām.

Tepat Latvijā

Aukstais laiks un sniegs atkal vismaz uz brīdi pārņēmis Latviju, tāpēc iesaku saģērbties silti un doties uz Siguldu, lai ar ”Fatbike” divriteņiem izbraukātu sniegotās takas un baudītu ziemīgās ainavas – kas tāds Siguldā pieejams pirmo reizi. ”Fatbike” divriteņi ir radīti braukšanai gan pa smilšainiem, gan dubļainiem, gan arī sniegotiem ceļa segumiem. Maršrutā iekļautie apskates objekti – Paradīzes kalns, Livonijas ordeņa Siguldas pils, Ķeizarskats, Ķeizarkrēsls, Bobsleja un kamaniņu trases skatu platforma, Svētku laukums, Velnala un Gājēju tilts. Iepazīšanās cena: 20 eiro.

Festivāls

No 20. februāra Jelgavā, Pasta salā, notiks divdesmitais (!) Ledus skulptūru festivāls, kurā šoreiz piedalās 30 tēlnieki. Jubilejas gadā festivāla tēma ir “Sapņi”. Skaisto notikumu var apvienot ar Jelgavas pils apskati un sasildīties turpat Pasta salas restorānā “Pilsētas elpa”.

Jaunums

Kaut kas ļoti sirsnīgs un patiess – tapis unikāls latviešu skaitāmpantu dziesmu CD albums “Skaitu, skaitu – dziedu, dziedu”, kuru ieskaņojuši bērnudārza “Zeltābele” mazie dziedātāji. Dziesmas komponējis Jānis Ķirsis. Albuma CD versijā atrodami gan visu dziesmu vārdi, gan instrumentālie pavadījumi.

Grāmata

Esmu liela detektīvromānu un detektīvfilmu piekritēja – spraigi notikumi, asas izjūtas, intrigas, neziņa – to visu piedāvā somu rakstnieces Kati Hiekapelto detektīvromāns “Kolibri”, kurā jauna izmeklētāja cenšas atšķetināt sērijveida slepkavas noslēpumus. Izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Koncerts

“Depeche Mode” ar vairāk nekā 100 miljoniem pārdotu ierakstu kopiju ir panākumiem bagātākā elektroniskās mūzikas grupa vēsturē – un viņi viesosies Latvijā! Slavenā britu apvienība Rīgā ieradīsies jaunās koncertturnejas “The Global Spirit Tour” laikā – tas ir jāredz un jāpiedzīvo. Koncerts norisināsies 20. februārī “Arēnā Rīga”.

LA.lv