×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Labs un svētīgs ceļš. Arhibīskapam metropolītam Zbigņevam Stankevičam apritējuši 60 gadi (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Svētdien, 15. februārī, Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapam metropolītam Zbigņevam Stankevičam (attēlā) apritēja 60 gadi.

Katoļu priesteriem pieņemts kā svarīgākās svinēt amatā nokalpoto gadu jubilejas, mazāk uzmanības pievēršot dzīves gadskārtām, saka Katoļu informācijas centra vadītāja Ingrīda Lisenkova. Visi, kas vēlēsies arhibīskapu sveikt, apritot piecu gadu kalpošanai šajā amatā, varēs to izdarīt šogad augustā. Bet aizvadītajā svētdienā galvenais notikums bija Svētā mise Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē, uz kuru bija ieradušies arī Rēzeknes–Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis un Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins. Sprediķi jubilejas dievkalpojumā teica Jānis Bulis, akcentējot, ka ticība Dievam ir liela dāvana un ka bērnībā ieliktie ticības pamati arhibīskapam vēlāk ļāva pievērsties teoloģijas studijām un katolisko ticību iepazīt vēl pilnīgāk. Vēlāk viņš saņēma aicinājumu kļūt par priesteri un metropolītu, arhibīskapu, un vadīt Latvijas Metropoliju un arī Rīgas arhidiecēzi. J. Bulis uzsvēra, ka arhibīskapa kalpojuma un amata pūles ir ļoti lielas: “Reizēm varbūt šķiet, ka tas līdzinās Sīzifa pūlēm, taču mums kā kristiešiem ir privilēģija – velt akmeni kalnā kopā ar Jēzu Kristu. Tad šis akmens nevelsies lejā no kalna, bet paliks kalna virsotnē.” Dievkalpojuma noslēgumā Zbigņevs Stankevičs pateicās Rēzeknes–Aglonas diecēzes bīskapam par sprediķi un atcerējās brīdi pirms gandrīz pieciem gadiem, kad, vēl nebūdams iesvētīts pašreizējā amatā, savā toreizējā – Rīgas Kristus Karaļa – draudzē mises laikā ir sacījis: “Lūdzieties par mani, lai es nekļūstu liels savās acīs. Lai Dievs ir centrā, lai es nekad nenostādu sevi centrā. Es, tikai pateicoties Dievam, varu darīt to, kas man ir jādara, un tikt galā ar visām lietām. Tas ceļš nav viegls, bet ir labs un svētīgs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. no sirds apsveicu Jūs,labu veselību un tūkstošiem labu sprediķu!!!!!!!!

  2. STANKEVIČA KUNGS! DAUDZ LAIMES JŪSU DZIVES JUBILEJĀ!!! LABU VESELĪBU, PRIEKU, ILGU MŪŽU!!! Ar interesi klausos JŪSU teiktajos vārdos! PALDIES!!!

  3. Mīļi sveicieni! Lai Dievs dod veselību un vēl ilgus gadus!

  4. Lai Dievs dod viņam labu veselību,ilgu mūžu.Gudrs cilvēks-viņa vārdi sasniedz katra sirdi un prātu.

Draugiem Facebook Twitter Google+