×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. jūlijs, 2013
Drukāt

“Labu dabu” iegriezīs Āfrikas ritmi un Vācijas tumšais vilnis 


ReklāmfotoReklāmfoto

No 2. līdz 4. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki” Līgatnes novadā mūzikas mīļotājus priecēs starptautiskais mūzikas festivāls “Laba daba”. Galvenie festivāla viesi ir tumšā viļņa pārstāvji “Deine Lakaien” no Vācijas, kas šoreiz festivālā piedāvās akustisko programmu. 


 

Festivāla mūziku raksturojošie žanri ir regejs, etno-folks, roks, elektroniskā mūzika, tomēr, pavērojot programmu, redzams, ka pārstāvēti tiek arī citi žanri – pankroks (“PND”, “Inokentijs Mārpls”), industriālā / eksperimentālā mūzika (“Oyaarss un Neļaudis”, “Apziņas Parazīti”). Uzstāsies daudzi un dažādi ārzemju viesi – “ska” leģendas “The Toasters” no ASV, dzīvos instrumentus un tehnoloģijas apvienojošie “Bonafide” no Izraēlas, dabstepa dīdžejs un producents “Biome” no Anglijas, spraigie, uzlādējošie “elektro-punk” nemiernieki “Barto” no Krievijas, kā arī citi.

Ļoti autentisks pārsteigums solās būt “Abdoulaye Camara & Friends” uzstāšanās, kuras līderis Abdulajs dzimis Gvinejā. Jau agrīnā bērnībā vecmāmiņa viņam iemācīja gan to, kā apsaimniekot zemi un izdzīvot savvaļā, gan arī nodeva bagātīgas vietējās muzikālās tradīcijas – afrikāņu sakāmvārdus, dziesmas un dejas. Visu dzīvi studējis mūziku un deju, Abdulajs ir gan izcils performanču mākslinieks, gan arī bijis mūzikas un dejas pasniedzējs Eiropā un ASV.

Īpašu programmu festivālā piedāvās arī starptautisku atzinību guvušais elektroniskās mūzikas pārstāvis, latviešu “dubstep” pionieris “Oyaarss”, kas “Laba daba” uzstāsies ar projektu “Oyaarss un Neļaudis”, kurā apvienoti grupu “Oyaarss” un eksperimentālo post-rokeru “Jeruzalemes dedzinātāji” sastāvi. “Oyaarss” jeb Arvīds Saulītis stāsta, ka šajā festivālā pirmo reizi pilnībā atskaņos savus skaņdarbus nosacīti akustiski – ar dzīvajiem instrumentiem, veidojot ļoti eklektisku programmu. “Tas būs mēģinājums izspēlēt latviski skaudro reņģēdāju sāpi un konstruktīvi izlādēt mūždien apslāpētās latvieša dusmas ar 21. gadsimta līdzekļiem,” stāsta Arvīds.

Kā festivāla trumpis atzīmējamas arī dažādās piedāvātās aktivitātes – māla darbnīca, virves staigāšana, karošu grebšana, hennas tetovējumi, kino māja un citas. Tiek piedāvāta iespēja piedalīties sporta spēlēs – pludmales volejbola, strītbola un futbola turnīros, kā arī spēlēt frisbiju!

Festivāla apmeklētāja Māra (31) stāsta, ka “Laba daba” tiešām ir labdabīgs pasākums, kas piemērots arī ģimenēm: “Šis ir festivāls, uz kuru cilvēki neierodas piedzerties pie jebkāda muzikālā fona. Festivāls notiek brīnišķīgā vietā, pieejams plašs atpūtas komplekss – dīķis, kurā peldēties, telšu pilsētiņa tiek būvēta skaistā ābeļdārzā.” Festivāla baudītāja Ilze (25) teic, ka tajā ir iespējams arī labi izgulēties, jo telšu pilsētiņa atrodas pietiekami tālu no skatuvēm.

 

VARBŪT NODER

Biļetes – “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv, ekase.lv.

Cena – Ls 20.

Papildus informācija un iespēja pieteikt sporta komandu: http://www.labadaba.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+