×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Lai tīras notekas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Kā ērtāk iztīrīt privātmājas lietusūdens notekas? Arī pavasaros tās piebirušas ar ziemas vēju sanestiem žagariem, lapām un dažādiem gružiem.” 
Mirdza Babītē

 

Pie mājas sakārtošanas darbiem pieder arī lietus ūdeņu noteku iztīrīšana, jo renēs mēdz sakrāties daudz gružu. Vislabāk to darīt divreiz gadā – rudenī un pavasarī. Notekas var tīrīt dažādiem paņēmieniem: uzkāpjot uz jumta un izmantojot ūdens strūklu, ar slotu no jumta puses (jāatceras par drošības virvi) vai no sētas puses pakāpjoties uz garām trepēm. Ļoti parocīgs ir nupat tirgū parādījies “Fiskar” noteku tīrītājs. Vienā instrumenta pusē atrodas skrāpis, otrā – birste.

Palīgierīču izmēri ir tādi, lai ērti ietilptu notekā. Tā kā noteku tīrītāja kāts ir tikai 30 cm garš, darbam to izmanto savienojumā ar teleskopisko kātu. Piemēram, “QuikFit” kāts ir izgatavots no viegla alumīnija un teorētiski spēj aizsniegt līdz 6 m augstumu, rēķinot kāta garumu 4 m un cilvēka augumu ar izstieptām rokām. Praktiski tas būs stabils līdz 5 m augstumam. Lai pie notekas renes no lejas puses varētu piekļūt uzgaļi, instrumenta galva lokās uz abām pusēm. Vispirms noloka uz leju skrāpi un iztīra no renes lielos gružus. Tad noloka uz leju birsti un reni izslauka. Teleskopiskais kāts ir universāls, un to var izmantot arī citiem dārza instrumentiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+